Producent: Revolution Software
Wydawca: Revolution Software
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 26 czerwca 2020
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC, Linux, iOS,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: cyberpunk, thriller,
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),

Opis gry:

Kontynuacja starej przygodówki Beneath A Steel Sky z brytyjskiego studia Revolution Software. Gra zadebiutowała 26 czerwca 2020 w dystrybucji cyfrowej na Apple iOS, a 16 lipca 2020 pojawiła się na Steamie (Windows, Linux).

W grze wcielamy się w postać Roberta Fostera. Bohater mieszka na jałowym pustkowiu zwanym Gap, gdzie jest świadkiem uprowadzenia syna swego przyjaciela przez dziwną maszynę. Postanawia odnaleźć dziecko i oddać je rodzicom. Poszukiwania prowadzą Fostera do Union City – jednego z ostatnich ocalałych z wojny wielkich miast. Ludzie żyją tu komfortowo, w pięknym otoczeniu, pod opieką altruistycznej sztucznej inteligencji i troskliwych robotów. Jednak to miasto ma też swoje ciemne strony.

  • Rozgrywka osadzona w dynamicznym świecie, zaludnionym przez postacie kierujące się swoimi motywacjami, które gracz może zmienić. Dzięki unikalnym narzędziom do hakowania sposób rozwiązania wielu zagadek zależy od gracza.
  • Rozwikłaj mroczny spisek, pokonaj przerażającego antagonistę w tym dramatycznym, a jednocześnie humorystycznym, cyberpunkowym thrillerze, w którym poruszane są współczesne tematy: kontrola społeczna, sztuczna inteligencja i totalny nadzór.
  • Rozwiązuj inteligentne łamigłówki wplecione w intrygującą opowieść.
  • Poznaj szczegółowy, stylizowany na komiksy świat stworzony przez legendarnego artystę komiksowego Dave’a Gibbonsa. (opis wydawcy)