Producent: JumpStart Solutions
Wydawca: Take-Two Interactive Software Europe
Wydawca w Polsce: Optimus
Data premiery: 1 stycznia 1999
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: pierwszoosobowa (FPP), grafika 2D,
Rozygrywka: symulator przetrwania,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Gra przygodowa łącząca znajdowanie przedmiotów i rozwiązywanie zagadek z elementami survivalu i symulacji z brytyjskiego studia JumpStart SolutionsBiosys zadebiutowała w wersji pudełkowej na Windowsa.

Akcja gry toczy się w przyszłości, a jej bohaterem jest profesor Alan Russell, zatrudniony przez firmę Subtech do stworzenia specjalnego ekosystemu, w którym rośliny mogłyby o wiele wydajniej przekształcać dwutlenek węgla w tlen. Udaje mu się osiągnąć cel, jednak eksperyment wymyka się spod kontroli – rośliny atakują ludzi, bo za najlepsze źródło dwutlenku węgla uznają ludzkie płuca. Russell chce przerwać badania, ale korporacja Subtech się na to nie zgadza. Ostatecznie bohater zostaje uwięziony w jednym ze stworzonych przez siebie ekosystemów, skąd musi się wydostać.

W grze wykonujemy zadania typowo przygodówkowe polegające na badaniu otoczenia i rozwiązywaniu zagadek. Musimy również unikać pułapek czyhających na bohatera w tym nieprzyjaznym środowisku, kontrolować je i dbać o zdrowie prowadzonej postaci.

  • Torturowany upiornymi wizjami, musisz przeniknąć mrok zdewastowanego ekosystemu i odkryć jego śmiertelne tajemnice.
  • Kto jest odpowiedzialny za katastrofalny pożar lasu, który zabił pracowników budowlanych w klubie Eden?
  • Jakie złowrogie intencje przyświecają korporacji Subtech?
  • Skąd biorą się okrutne gatunki aktywne w biomach i jaka prawda ukrywa się za koszmarem spowodowanym poczuciem winy, którego doświadczasz?
  • Uwięziony w hermetycznie zamkniętym raju, musisz przywrócić Biosferę 4 do dynamicznej równowagi, jeśli chcesz przetrwać.
  • Biosys został opracowany w ścisłej konsultacji z bio-inżynierami i mieszkańcami prawdziwej Biosfery 2 w Arizonie. To gracz decyduje, gdzie kończy się rzeczywistość, a zaczyna fikcja.