Producent: Take-Two Interactive Software
Wydawca: Take-Two Interactive Software, Interplay Entertainment
Wydawca w Polsce: Licomp Empik Multimedia
Data premiery: 28 lutego 1998
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: FMV, Pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: Myszka,

Opis gry:

Black Dahlia to przygodówka z amerykańskiego Take-Two Interactive Software. Gra została wyprodukowana w konwencji interaktywnego filmu, przy użyciu techniki full motion video. W scenach kręconych z udziałem żywych aktorów wystąpili, między innymi, Darren Eliker (jako Jim Pearson), Dennis Hopper (jako Walter Pensky) oraz Teri Garr (jako Madame Cassandra).

Gra została wydana w wersji płytowej (8 CD) na Windowsa.

Fabuła Black Dahlii łączy w fikcyjną całość trzy historyczne wątki.  Nawiązuje do założonej w Monachium tajnej organizacji Thule Gesellschaft, która miała pewien wpływ na tworzenie ideologii faszystowskiej. Wykorzystuje również postać niezidentyfikowanego seryjnego zabójcy zwanego Cleveland Torso Murderer, grasującego w latach trzydziestych XX wieku w Ohio, oraz sprawę morderstwa popełnionego na Elizabeth Short,  początkującej hollywoodzkiej aktorce.

Akcja gry rozpoczyna się w listopadzie 1941 roku. Młody Jim Pearson – alter ego gracza – rozpoczyna pracę w amerykańskich służbach wywiadowczych. Z zapałem przystępuje do pierwszego zadania – poszukiwania niemieckich szpiegów działających na terenie USA. W trakcie wypełniania misji trafia na trop okultystycznej organizacji i tajemniczego klejnotu, który jego posiadaczowi zapewnia moc władania światem. Ta sprawa stanie się na lata obsesją Jima i zmieni jego życie.

Black Dahlii gracz zwiedzi różne miejsca położone w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Obejrzy około trzech godzin przerywników filmowych (sceny i fabuła bywają brutalne, więc gra przeznaczona jest głównie dla starszych odbiorców). Rozgrywce będzie  towarzyszyć muzyka autorstwa Michaela Brossa (Ripper, Abe’s Oddysee, Oddworld Munch’s Oddysee ).

Gra nigdy nie została spolszczona. Program nie wyświetla transkrypcji dialogów.

Cechy gry:

  • fabuła wykorzystująca historyczne zdarzenia
  • starannie odtworzone realia lat 40. ubiegłego wieku
  • trójwymiarowa grafika
  • liczne przerywniki filmowe z udziałem żywych aktorów
  • rozgrywka polegająca na eksploracji otoczenia, prowadzeniu rozmów; trudne i wymagające zagadki
  • oprawa muzyczna stworzona przez Michaela Brossa
  • gra przeznaczona dla dorosłego odbiorcy – zawiera drastyczne sceny