Producent: Cranberry Production
Wydawca: dtp entertainment AG
Wydawca w Polsce: City Interactive
Data premiery: 25 września 2009
Data premiery w Polsce: 29 października 2010
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Stworzona na Windowsa gra jest dziełem niemieckiego studia developerskiego Cranbery Productions, dawniej znanego pod nazwą 4Head Studios. Stanowi ona kontynuację Black Mirror z 2003 roku. Premierowo wydana w wersji pudełkowej (1 DVD), od 2014 dostępna w dystrybucji cyfrowej na GOG-u i Steamie.

Fabuła Black Mirror II nawiązuje bezpośrednio do zdarzeń ledwie wspomnianych w pierwszej części gry. Oto w 1969 roku Samuel Gordon powoduje pożar w rodowej rezydencji, po czym opuszcza zamek. Właściwa akcja gry rozpoczyna się w 1993 roku w małym miasteczku Biddeford w USA, do którego na wakacje przyjeżdża nasz bohater, Darren Michaels. Zatrudnia się w zakładzie fotograficznym, gdzie spotyka piękną i tajemniczą Angelinę. Gdy dziewczyna popada w tarapaty, chłopak oczywiście rusza jej na ratunek. Jednak sprawy się komplikują, a trop prowadzi do Anglii – do Black Mirror i Willow Creek, których mieszkańcy wciąż nie mogą się otrząsnąć po serii morderstw sprzed lat.

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca głównie na eksploracji otoczenia, używaniu przedmiotów, rozwiązywaniu łamigłówek logicznych i prowadzeniu rozmów z bohaterami
  • brak elementów zręcznościowych
  • do zbadania ponad 100 lokacji; 40 interaktywnych postaci
  • ponad 10 godzin nagranych dialogów
  • gra wykonana w technice 2,5D – trójwymiarowe postaci bohaterów poruszają się po prerenderowanych dwuwymiarowych tłach
  • ścieżka dźwiękowa – Adrian Koch i Jan Werkmeister; ponad godzina nagranej na żywo muzyki