Producent: Cranberry Production
Wydawca: dtp entertainment AG, THQ Nordic
Wydawca w Polsce: City Interactive
Data premiery: 4 lutego 2011
Data premiery w Polsce: 1 czerwca 2011
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Trzecia część sagi opowiadającej dzieje starego, angielskiego zamczyska i zamieszkującej go rodziny Gordonów. Podobnie jak poprzedniczka została wyprodukowana na Windowsa przez studio Cranberry Production z Hannoveru, znane także z przygodówek Mata Hari czy The Lost Chronicles of Zerzura. Gra wydana premierowo w wersji pudełkowej (1 DVD), jest również dostępna w dystrybucji cyfrowej (GOG, Steam).

Akcja Black Mirror III rozpoczyna się trzy tygodnie po wydarzeniach kończących fabułę Black Mirror II i jest jej kontynuacją. Gracz, podobnie jak w części drugiej, wciela się w postać Darrena Michaelsa. Już na samym początku zostaje on aresztowany przez policję jako potencjalny podpalacz i morderca. Oczywiście wkrótce zostaje zwolniony, jednak prześladowany dziwnymi snami i wizjami nie może zaznać spokoju. Darren, teraz już jako Adrian Gordon, stara się odkryć tajemnice zamku Black Mirror i położyć kres średniowiecznej klątwie, ciążącej nad jego rodem.

Czarny dym unosi się nad ruinami zamku Black Mirror. Mroczne fatum prześladujące rodzinę Gordonów wciąż nie zostało zdjęte. Mordercze wizje dręczą Adriana Gordona, który znalazł się na granicy obłędu… Jego los zdaje się być przypieczętowany. Czy zdoła odwrócić przeznaczenie, by raz na zawsze skończyć z odwieczną klątwą? (źródło: City Interactive)

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca głównie na eksploracji otoczenia, używaniu przedmiotów, rozwiązywaniu łamigłówek logicznych i prowadzeniu rozmów z bohaterami
  • wbudowany system pomijania trudniejszych układanek
  • do zbadania ponad 150 szczegółowo zaprojektowanych lokacji
  • możliwa śmierć bohatera (program dokonuje automatycznie zapisu stanu gry)
  • trójwymiarowe postaci na ręcznie rysowanych dwuwymiarowych tłach