Producent: KING Art
Wydawca: THQ Nordic
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 28 listopada 2017
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC, Linux, Mac, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 18+
Gatunek: akcja, horror,
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),

Opis gry:

Przygodówka rozgrywająca się w świecie Black Mirror, przygotowana przez niemieckie studio KING Art. Gra zadebiutowała w wersji cyfrowej i pudełkowej na Windowsa, Mac OS X, Linuksa, PS4 oraz Xbox One.

Szkocja, rok 1926. David Gordon nigdy zbyt dobrze nie poznał swojego ojca. Przeżywa jednak wstrząs, gdy zostaje wezwany do rodowej siedziby w szkockich górach, gdzie ojciec odebrał sobie życie. O jego ostatnich tygodniach David wie niewiele, jednak okoliczności samobójstwa wydają się osobliwe. Załatwianie sprawy spadku jest dla młodego Gordona tylko wymówką. Dzięki niej może dowiedzieć się więcej o zamku, w którym dorastał jego ojciec, poznać nieznanych dotąd krewnych i przeniknąć tajemnice otaczające śmierć rodzica.

Przez całe życie nękany koszmarami i snami na jawie, David boi się, że jego przeznaczeniem jest pójście w ślady ojca, ścieżką szaleństwa i śmierci.

Czy naprawdę istnieje klątwa dręcząca rodzinę Gordonów od pokoleń, w którą tak bardzo wierzył ojciec Davida? A może tajemnice ukryte pośród zimnych murów zamku Black Mirror mają bardziej przyziemny charakter?

To Davidowi przypadnie odkrycie straszliwej prawdy skrywanej przez wieki i zakopanej pod tonami kamienia. Zamek Black Mirror domaga się ofiary…

  • Współczesna wersja uznanej serii gier przygodowych utrzymanych w klimacie gotyckiego horroru
  • Interakcje ze zjawami w wizjach pomagających ci poznać przeszłość własnej rodziny
  • Pełna grozy atmosfera, której ośrodkiem są potworności zrodzone w umyśle, niczym w utworach E. A. Poego oraz H. P. Lovecrafta
  • Wysokiej jakości nagrania przygotowane przez zespół utalentowanych aktorów
  • Gra koncentruje się na prowadzeniu szczegółowego śledztwa oraz interakcjach z koszmarnymi wizjami dręczącymi głównego bohatera (źródło: info producenta)