Producent: Deck13 Interactive
Wydawca: Astragon Software
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 22 kwietnia 2010
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Gra powstała na Windowsa w niemieckim studio Deck 13 Interactive, znanym przede wszystkim z serii Ankh i przygód Jacka Keane’a, choć tym razem fabuła nie ma nic wspólnego z komedią i nawiązuje do niewyjaśnionej do dziś sprawy żaglowca Mary Celeste. Gra wydana premierowo w wersji pudełkowej (1 CD) i cyfrowej po niemiecku, od 15 września 2015 jest dostępna także po angielsku na Steamie jako Black Sails: The Ghost Ship.

Akcja Black Sails: Das Geisterschiff toczy się pod koniec XIX wieku na Atlantyku, gdzie w pobliżu Azorów dochodzi do zatonięcia statku, którym do Europy podróżuje Anna – amerykańska żurnalistka. Kobiecie udaje się uratować. Wraz z nią na falach dryfuje drugi rozbitek – Lex. Wydaje się, że nie mają wielkich szans na przeżycie, gdy niespodziewanie z ciemności wyłania się tajemniczy dwumasztowiec. Bohaterowie dostają się na jego pokład i odkrywają, że są na nim zupełnie sami. Czy jednak na pewno? Załoga zniknęła, ale dziwne odgłosy niepokoją Annę i Lexa.

W grze sterujemy postacią Anny, badając zakamarki niesamowitego statku. Studiujemy dokumenty, zbieramy przedmioty i rozwiązujemy zagadki logiczne. Sposób prowadzenia rozmowy między bohaterami może wpłynąć na przebieg rozgrywki, a w końcowej części decyduje o wyborze jednego z możliwych zakończeń.