Producent: Pendulo Studios, YS Interactive
Wydawca: Microids
Wydawca w Polsce: CDP
Data premiery: 5 listopada 2019
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC, Mac, Nintendo, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 18+
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka inspirowana serią komiksów, której autorami są Juan Diaz Canales i Juanjo Guarnido. Gra zadebiutowała 5 listopada 2019 w dystrybucji cyfrowej na konsole PS4 oraz Xbox One. Wersja windowsowa ukazała się 14 listopada 2019 na Steamie i GOG-u. Jednocześnie tego dnia rozpoczęła się sprzedaż pudełkowa gry w Europie (Windows, PS4, Xbox). Polska premiera gry to wydanie pudełkowe od CDP (bez języka polskiego). Od 28 listopada 2019 gra dostępna na Nintendo Switch.

Mroczna sprawa korupcji w samym sercu nowojorskiego podziemia. Lata pięćdziesiąte – w Nowym Yorku znaleziono martwego właściciela klubu bokserskiego Joe Dunna. W tym samym czasie doniesiono o tajemniczym zniknięciu Roberta Yale’a, wschodzącej gwiazdy klubu, który ma wejść na ring, by odbyć jedną z najważniejszych walk w swojej karierze.

Sonia Dunn, córka Joe, która przejęła klub, musi sobie poradzić z problemami finansowymi. Dlatego zatrudnia prywatnego detektywa Johna Blacksada, by zbadał zniknięcie Yale’a. Ta mroczna sprawa zaprowadzi naszego detektywa do najciemniejszych i najbardziej ponurych zakątków Nowego Jorku.

Dzięki antropomorficznym postaciom i świetnie oddanemu, niesamowitemu klimatowi lat pięćdziesiątych XX wieku Blacksad: Under the Skin obiecuje niezwykle mroczną przygodę kryminalną odznaczającą się charakterystyczną atmosferą serii komiksów o tym samym tytule.

  • Przeprowadź dochodzenie na swój własny sposób. Skorzystaj ze swoich kocich zmysłów w poszukiwaniu nowych wskazówek. Podejmuj decyzje w imieniu Blacksada i wpłyń na rezultat prowadzonej sprawy.
  • Oficjalna i zupełnie nowa historia Blacksada, osadzona w unikalnym świecie komiksów doskonale odtworzonym specjalnie dla graczy.
  • Fabularna gra kryminalna z rozgrywką łączącą intrygę kryminalną, detektywistyczne zagadki, szybkie wydarzenia czasowe (QTE) i okna wielokrotnego wyboru.
  • Wybory, które bezpośrednio wpływają na rozwój postaci i zakończenie historii.
  • Ponad 30 postaci, w tym nie tylko nowe, ale też już znane i lubiane twarze, z których każda posiada swoją własną historię.
  • Wciągający świat z jazzową ścieżką dźwiękową mogącą rywalizować z najlepszymi hollywoodzkimi kryminałami. (info wydawcy)