Producent: Wadjet Eye Games
Wydawca: Wadjet Eye Games
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 23 grudnia 2006
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC, Android, iOS,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Druga (po The Shivah) z komercyjnych gier wyprodukowanych przez amerykańskie studio Wadjet Eye Games, założone i kierowane przez Davida Gilberta i jego żonę, Janet. The Blackwell : Legacy zapoczątkowała cykl gier, którego kontynuacją jest Unbound (2007), Convergence (2009), Deception (2011). W roku 2014 wyszła ostatnia odsłona cyklu – Epiphany.

Główni bohaterowie  tej serii, Rosa i Joey, rozwiązują tajemnicze sprawy i w ten sposób pomagają błąkającym się duchom zaznać spokoju. Po raz pierwszy para ta pojawiła się w 2003 roku w darmowej przygodówce Gilberta Bestowers of Eternity.

Akcja The Blackwell Legacy toczy się w ciągu dwóch dni w Nowym Jorku, gdzie mieszka Rosangela Blackwell, pisarka, a na co dzień dziennikarka niezbyt poczytnej gazety. Rosa żyje samotnie, wyłącznie dla siebie i dopiero problemy z wejściem do własnego domu zmuszają ją do nawiązania kontaktu z mieszkającą po sąsiedzku Hinduską. Pies owej kobiety dziwnie reaguje w obecności Rosy – jakby wyczuwał coś niepokojącego. Czy jego zachowanie ma coś wspólnego z niedawną śmiercią cioci Rosangeli? O czym chce z Rosą rozmawiać lekarz, opiekujący się niegdyś zmarłą? Kto pomoże bohaterce w dziennikarskim śledztwie, które wkrótce się rozpocznie? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskamy, wcielając się w postaci Rosy i jej niespodziewanego pomocnika. W grze będziemy prowadzić rozmowy, badać otoczenie i używać przedmiotów.

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca głównie na prowadzeniu rozmów, badaniu otoczenia, używaniu przedmiotów
  • dziennik zawierający zadania dla gracza
  • sterowanie dwójką bohaterów, posiadających odmienne umiejętności
  • Sande Chen i Abe Goldfarb w rolach Rosy i Joey’a
  • ilustracja muzyczna autorstwa Petera Gressera