Producent: PaperSeven
Wydawca: Vision Games Publishing
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 4 kwietnia 2017
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: opowiadanie wizualne,

Opis gry:

Przygodówka z brytyjskiego studia PaperSeven.  Zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej w wersji konsolowej na PlayStation 4, a dzień później pojawiła się na Windowsa i Xbox One.

Blackwood Crossing to fabularna gra przygodowa w widoku pierwszoosobowym. Zapadająca w pamięć historia pełna intryg i tajemnic.

Wcielasz się w rolę Scarlett, nastolatki próbującej odnaleźć swoją życiową drogę. Dziewczyna budzi się zdezorientowana, by stwierdzić, że wraz z młodszym bratem, Finnem, z niejasnych przyczyn znalazła się w jadącym pociągu. Jednak gdy do akcji wkracza tajemnicza postać, od razu staje się jasne, że nie jest to zwykła podróż. To początek magicznej wyprawy, głęboko powiązanej z życiem, miłością i stratą.

Uczestnicząc w emocjonującym dramacie, w którym świat i możliwości rozwijają się w niezwykły sposób, musisz przyjrzeć się z bliska temu, co łączy Cię z Finnem. Jesteście sierotami i więź między wami zawsze była silna. Jednak dorastanie przyniosło ze sobą nowe zainteresowania i zaczęliście iść własnymi drogami. Gdy stopniowo odkrywasz głębię cierpienia Finna, skutki Twojego oddalenia stają się wstrząsająco wyraźne. (źródło: info producenta)

Cechy gry:

  • fabuła stworzona przez Olivera Reid-Smitha (The Room)
  • rozgrywka polegająca głównie na eksploracji otoczenia, prowadzeniu rozmów i podejmowaniu wyborów (różne zakończenia)
  • okazjonalne zagadki logiczne