Producent: Bloober Team
Wydawca: Bloober Team
Wydawca w Polsce: CDP, Koch Media Poland
Data premiery: 30 sierpnia 2019
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC, Nintendo, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: klawiatura, pad,

Opis gry:

Horror z polskiego studia Bloober Team. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa i Xbox One. W Polsce pudełkowa wersja gry na Windowsa ukazała się 13 września 2019 (CDP). Od 3 grudnia 2019 Blair Witch jest dostępna na PlayStation 4, a od 25 czerwca 2020 na Nintendo Switch (wersja cyfrowa).

Wersja dostosowana dla gogli wirtualnej rzeczywistości zadebiutowała 29 października 2020 jako Blair Witch VR: Quest.

Blair Witch to pierwszoosobowy horror psychologiczny z rozbudowaną fabułą, który bada twoje reakcje na strach i stres.

Jest rok 1996. W lesie Black Hills w pobliżu Burkittsville w stanie Maryland znika bez śladu mały chłopiec. Wcielając się w Ellisa, byłego glinę z niełatwą przeszłością, dołączasz do poszukiwań. Zwykłe, policyjne śledztwo szybko przeradza się w niekończący się koszmar, gdy mierzysz się ze swoimi lękami i wiedźmą z Blair – tajemniczą istotą, która nawiedza las…

  • Przeżyj na własnej skórze, jak strach odbija się na umyśle, dzięki oryginalnej historii zainspirowanej serią filmów Blair Witch.
  • Mając u boku jedynie swojego wiernego psa, Bulleta, przeczesuj przeklęty las, w którym czas i przestrzeń ulegają zniekształceniu i zakrzywieniu.
  • Walcz z potwornościami wiedźmy z Blair i postępującym zepsuciem zdrowia psychicznego człowieka dręczonego przeszłością.
  • Zapuszczając się coraz głębiej w las, dowiesz się więcej o sobie. Przekonasz się, jak działasz w stresie i reagujesz na niebezpieczeństwa. (opis wydawcy)