Producent: The Moonwalls
Wydawca: IQ Publishing
Wydawca w Polsce: IQ Publishing
Data premiery: 21 lipca 2016
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC, Mac, Nintendo,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: klawiatura i myszka,

Opis gry:

Produkcja z polskiego studia The Moonwalls stworzona według projektu Marcina Makaja. Zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa i Mac OS X (Steam). Od 23 marca 2020 dostępna na Nintendo Switch.

Bohemian Killing to narracyjny dramat sądowy, który daje graczowi nieograniczone możliwości prowadzenia sprawy poprzez całkowite zintegrowanie gameplaya z opowiadaną historią. Jest to niezwykła mieszanka elementów rodem z Phoenix Wright: Ace Attorney i Gone Home.

Historia rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych. W teraźniejszości gracz, oskarżony o morderstwo, znajduje się na sali sądowej. Zapoznaje się z kolejnymi dowodami, wysłuchuje zeznań świadków i pytań sędziego. Każde pytanie uruchamia flashback, drugą płaszczyznę, od której zależą późniejsze zeznania. Trafiamy wówczas do odpowiedniej dzielnicy Paryża, gdzie każda podjęta przez gracza decyzja, interakcja czy działanie wpływa na zeznania głównego bohatera – Alfreda Ethona – i na końcowy wyrok. Chcąc oczyścić się z zarzutów, gracz postawiony będzie przed trudnymi wyborami. Czy będzie kłamać, podpierać swoje zeznania dowodami, czy może udawać niepoczytalnego? Wszystko zależy od indywidualnej decyzji. Dzięki szerokiemu wachlarzowi możliwości, które mogą doprowadzić do kilkunastu standardowych i jednego ukrytego zakończenia, w grze nie ma złej drogi, a każda rozgrywka będzie inna.

Piękne, realne zakątki Paryża, mroczny klimat historii, na której kanwie oparta została gra, wszystko okraszone muzyką młodego i utalentowanego kompozytora Marcina Maślanki, stwarzają niepowtarzalną i inteligentną dawkę rozrywki dla miłośników gatunku. (źródło: info wydawcy)