Producent: KING Art Games
Wydawca: Crimson Cow, Nordic Games
Wydawca w Polsce: IQ Publishing
Data premiery: 6 listopada 2011
Data premiery w Polsce: 18 stycznia 2013
Polska wersja: napisy
Platforma: PC, Linux, Mac,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: fantasy, komedia,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Druga odsłona windowsowej serii The Book of Unwritten Tales, tworzonej przez niemieckie studio KING Art Games pod kierunkiem Jana Theysena. Gra zadebiutowała w wersji płytowej 6 października 2011 w Niemczech z podtytułem Die Vieh Chroniken. Ponad rok trwało przygotowanie jej angielskiej wersji językowej – międzynarodowa premiera odbyła się  5 grudnia 2012 (wersja cyfrowa na GOG-u i Steamie).

The Critter Chronicles opowiada zdarzenia poprzedzające historię przedstawioną w pierwszym odcinku cyklu (zobacz: The Book Unwritten Tales). Podróżujący sterowcem Nate Bonnett rozbija się w mroźnym Northlands, gdzie trafia do osady różowych stworków. Sprzymierza się z jednym z nich i pomaga pokonać złego czarnoksiężnika Munkusa. Gracz steruje dwiema postaciami: Bonnettem i stworkiem zwanym Zwierzakiem. Prowadzi rozmowy, przeszukuje lokacje i rozwiązuje zagadki.

Przenieś się w świat Aventasii. Wraz z Natem Bonnettem, awanturnikiem i dzielnym podróżnikiem, oraz Zwierzakiem, zabawnym, kudłatym stworem, zwiedzisz przepiękną, baśniową krainę – od Północnych Krain do Wieży Maga w Kamieniu Morskim. (źródło: info wydawcy)

Cechy gry:

  • fabuła podzielona na pięć rozdziałów
  • kolorowa grafika – trójwymiarowe postaci na prerenderowanych tłach
  • dwa poziomy trudności rozgrywki (normalny i trudny)