Producent: Amanita Design
Wydawca: Amanita Design
Wydawca w Polsce: CD Projekt
Data premiery: 19 kwietnia 2012
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC, Linux, Mac, Android, iOS,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Botanicula jest produkcją czeskiego studia Amanita Design, znanego z takich tytułów jak Samorost i Machinarium. Przygotowana na Windowsa, Mac OS X i Linuksa, a od 2014 na Androida i Apple iOS. Dostępna w wersji pudełkowej i w dystrybucji cyfrowej.

Olbrzymie drzewo powoli umiera, atakowane przez podobne do pająków pasożyty, wysysające z niego energię witalną. Pięcioro małych mieszkańców drzewa zdobywa ostatnie ocalałe nasionko. Teraz muszą je dostarczyć na ziemię i tam zasadzić, by wyrosło z niego nowe, zdrowe drzewo, na którym będą mogli zamieszkać. Nie będzie to łatwe zadanie, a na naszych zuchów czeka wyprawa pełna trudów i niebezpieczeństw. W grze wcielamy się właśnie w te wesołe, leśne ludki. Nasze zadanie polega głównie na przeszukiwaniu bajecznie kolorowych lokacji, gromadzeniu wskazówek i rozwiązywaniu łamigłówek. Zagadki są proste, ale pomysłowe i zróżnicowane. Za poświęcenie czasu i cennych kliknięć danej istocie otrzymujemy anonimową kartę z jej podobizną. Karty te złożą się na całą talię, która będzie swoistą pamiątką z tej podróży.

Cechy gry:

  • świat przyrody przedstawiony w konwencji bajkowego snu
  • bohaterowie obdarzeni własnymi unikalnymi charakterami i zdolnościami
  • obecność elementów czasowo- zręcznościowych
  • ścieżka dźwiękowa zrealizowana przez czeski zespół DVA – nagroda na Independent Games Festival 2012 w kategorii doskonały dźwięk
  • gra pozbawiona scen przemocy