Producent: Daydream Software
Wydawca: Daydream Software
Wydawca w Polsce: CODA
Data premiery: 1 kwietnia 1999
Data premiery w Polsce: 19 czerwca 2000
Polska wersja: pełna
Platforma: PC, Mac,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Bramę zdrajców, znaną też pod angielskim tytułem Traitors Gate, przygotowało szwedzkie studio Daydream Software. Gra zadebiutowała wersją pudełkową na Windowsa i Macintosha wiosną 1999 w Skandynawii, a 18 maja 2000 roku pojawiła się w Stanach Zjednoczonych.

Jej akcja rozgrywa się pod koniec dwudziestego wieku. Pentagon ma poważny problem: dyrektor sekcji zajmującej się ochroną zabytków, odzyskiwanych podczas akcji wojskowych, zmienia front i staje się złodziejem. Kradnie cenne artefakty i nie sposób go powstrzymać, bo wykorzystuje informacje zdobyte jeszcze za czasów swojej służby. Jego najnowszy pomysł to kradzież klejnotów koronnych z twierdzy Tower w Londynie. Amerykanie planują zastąpić je replikami i poczekać, aż zostaną one skradzione. Liczą, że zamontowane w nich urządzenia namierzające doprowadzą ich do rabusia.

W grze wcielamy się w postać Ravena – agenta, który ma dokonać zamiany klejnotów na repliki. Nasze zadanie polega na przeczesywaniu niezliczonych komnat, kilometrów korytarzy i podziemnych labiryntów w poszukiwaniu sposobu dostania się do skarbca. Łamiemy zabezpieczenia i omijamy strażników twierdzy, ponieważ cała akcja musi być przeprowadzona za plecami Brytyjczyków. Bohater posługuje się różnymi urządzeniami technicznym i bronią (usypiającą). Jest stale narażony na zdemaskowanie, co w praktyce oznacza konieczność wczytania wcześniej zrobionego zapisu – można zginąć .

Poruszamy się w lokacjach, które są wiernym odwzorowaniem Tower of London. Do ich wykonania twórcom gry posłużyła sześciotysięczna dokumentacja zdjęciowa. W budynkach i wokół nich wędrujemy wyznaczonymi trasami, jednak po dotarciu do wybranego punktu możemy się swobodnie rozejrzeć.

Reedycja: w serii UltraGra, 22 maja 2001, CODA / Lemon Interactive