Producent: Bulbware
Wydawca: Bulbware
Wydawca w Polsce: Bulbware
Data premiery: 29 października 2015
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC, Mac, Android, iOS, Nintendo, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: akcja, fantastyka, horror,
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Gra przygodowa z krakowskiego studia Bulbware. Zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa i Macintosha. W późniejszym czasie pojawiła się również na Apple iOS i Androida (2016), Nintendo Switch i Xbox One (2017), a od 2018 jest dostępna na PS4.

Pewnej ponurej nocy Chłopiec Żarowka zrywa się wystraszony z upiornego koszmaru. Odkrywa, że złowieszczy mrok spowił całą rezydencję Żarówencję. Dziadek Naftalin i Ćmopies zniknęli, a po skrzypiących korytarzach wędrują groteskowe monstra. Będziesz musiał zebrać całą odwagę i mocno wytężyć szklaną główkę, żeby uratować Twoich najbliższych.

Bulb Boy to pocieszna i straszna zarazem przygodówka z intuicyjną mechaniką typu wskaż-i-kliknij, inspirowana takimi grami jak Machinarium czy Gobliiins. Rozwiązuj zagadki, pokonuj potwory i odkrywaj różne zdolności Bulba, żeby odkryć pokręconą historię. Aha – nie zapomnij też uratować swojego dziadka Naftalina i Ćmopsa przed wszechogarniająca ciemnością.

  • POKONAJ POTWORY – Zwiedzaj Rezydencję Żarowencję pelną upiornych szkarad. Pokonuj zło w najróżniejszych formach, żeby przywrócić światło.
  • ŻARÓWĄ BYĆ – Posiadanie żarówki zamiast głowy to pełna zalet anomalia. Nie tylko świecisz, możesz przetrwać kopanie prądem, ale możesz odkręcić łepetynkę, żeby umieścić ja w innych (czasem zaskakujących) miejscach.
  • GRYWALNE PRZEBŁYSKI – Graj jako pozostali członkowie rodziny. Przywołaj wspomnienia z dzieciństwa Bulba, żeby dowiedzieć się więcej o jego rodzinie.
  • BULBOMOWA – Uniwersalny język bazgrołków w chmurkach, które pozwolą Ci zrozumieć bohaterów bez użycia jakiegokolwiek języka.
  • SEKRETY – Pewne tajemnice czekają na ujawnienie.
  • KUPKA – W wielu rozmiarach i proporcjach. (opis wydawcy)