Producent: Cyanide Studio
Wydawca: Focus Home Interactive
Wydawca w Polsce: CDP
Data premiery: 30 października 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: Nintendo, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 18+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),

Opis gry:

Gra przygodowa z elementami RPG i survival horroru z usytuowanego w Paryżu Cyanide Studio. Zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, PlayStation 4 oraz Xbox One. Polska premiera gry to pudełkowe wersje na PS4 i XONE, wydane przez CDP. Od 8 października 2019 gra dostępna na Nintendo Switch.

Call of Cthulhu, oficjalna gra wideo, inspirowana klasyczną fabularną planszówką firmy Chaosium, przenosi graczy głęboko do świata szaleństwa i tajemniczych Wielkich Przedwiecznych z legendarnego uniwersum Lovecrafta.

Jest rok 1924. Prywatny detektyw Edward Pierce prowadzi śledztwo w sprawie tragicznej śmierci rodziny Hawkinsów na odludnej wyspie Darkwater. Wkrótce Pierce zostaje wciągnięty w przerażający świat spisków, mrocznych wyznawców i kosmicznych koszmarów. Nic nie jest takie, jak się wydaje. Zbyt często miejsce zdrowych zmysłów zajmują szepty dobiegające z mroku. W uniwersum Cthulhu Mythos dominują osobliwe stwory, dziwna nauka oraz złowrogie sekty, knujące obłąkańcze intrygi, mające położyć kres istnieniu świata. Dopóki nie zaczniesz kwestionować rzeczywistości, twoje zmysły będą zaburzone, a umysł będzie cierpiał, balansując pomiędzy poczytalnością a psychozą. Nie wierz nikomu. Wśród poruszających się cieni czają się postacie… a Wielki Śniący przygotowuje się do przebudzenia.

  • Detektywistyczna RPG osadzona w uniwersum Lovecrafta, oparta na silniku Unreal Engine 4.
  • Wciel się w Edwarda Pierce’a i rozwikłaj zagadkę tajemniczego morderstwa Sary Hawkins, przemierzając ponurą wyspę pełną czających się w ciemnościach koszmarnych istot.
  • Czy twoje zmysły nie kłamią? Doświadcz prawdziwego szaleństwa dzięki unikalnym mechanikom trzeźwości umysłu i psychozy. Rozwijaj zdolności bohatera i korzystaj z nowych umiejętności, by ujawnić straszliwą prawdę.
  • Zbierz i poprowadź własny zespół detektywów, którzy pomogą ci rozwiązać rozmaite zagadki wyspy.
  • Zwiedzaj rozległy, otwarty świat. Ciesz się ciekawymi dialogami i znaczącymi wyborami, które wpłyną na kształt historii oraz twoje relacje z innymi postaciami. (źródło: opis wydawcy)

Cechy gry:

  • rozgrywka bazująca głównie na badaniu otoczenia i rozwiązywaniu zagadek
  • konieczność unikania niebezpieczeństwa i utrzymania bohatera w dobrej kondycji psychicznej
  • klimatyczny soundtrack