Producent: Out of the Blue
Wydawca: Raw Fury
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 8 grudnia 2020
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: opowiadanie wizualne,

Opis gry:

Przygodówka z hiszpańskiego studia Out of the Blue. Zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Xbox One i Xbox Series X. Dostępna również na PlayStation 4 oraz 5 (od 11 maja 2021).

Call of the Sea to mistyczna opowieść o wielkiej miłości i tajemniczej przygodzie, której akcja toczy się w latach trzydziestych XX wieku na południowym Pacyfiku. Poznaj tętniącą życiem rajską wyspę, rozwiązuj zagadki i odkrywaj tajemnice, szukając zaginionej wyprawy swojego męża.

Rok 1934, najdalsze zakątki południowego Pacyfiku. Podążając tropem zaginionej ekspedycji męża, Norah dociera na tętniącą życiem rajską wyspę – tajemniczy i zapomniany ląd usiany ruinami dawnej cywilizacji. Jakie tajemnice w nich tkwią i co Norah odkryje w pogoni za prawdą?

  • Odkrywaj stworzoną w Unreal Engine 4 tropikalną wyspę pełną niesamowitych widoków, zaginionych ruin i mistycznych tajemnic.
  • Poznaj wspaniałe studium charakteru kobiety próbującej rozwiązać tajemnicę zniknięcia męża i poznaj prawdę o kobiecie, której głosu użyczyła Cissy Jones znana z gier Firewatch oraz The Walking Dead: Season 1.
  • Daj się wciągnąć w bogatą fabularnie przygodę pełną emocji, napięcia i nieziemskich niespodzianek.
  • Idź tropem wskazówek zostawionych przez poprzednią wyprawę, ustal przebieg wydarzeń i rozwiąż serię wymagających zagadek. (opis producenta)

Cechy gry:

  • badanie otoczenia, rozwiązywanie zagadek i odkrywanie tajemnic fabuły
  • ścieżka muzyczna – Eduardo de la Iglesia