Producent: Absurdus
Wydawca: G2 Games
Wydawca w Polsce: Play Publishing
Data premiery: 24 listopada 2006
Data premiery w Polsce: 24 stycznia 2008
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: detektywistyczna,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Gra powstała w kanadyjskim studio Absurdus jako środkowy epizod The Kraken Trilogy. Jej pierwszą część zatytułowaną Eye of the Kraken można pobrać bezpłatnie ze strony domowej projektu. Po zakończeniu części Dla garści zębów osiągnięcia bohatera możemy zapisać i wykorzystać w następnym odcinku The Eight Tentacles of the Apocalypse (jak dotąd nie został zrealizowany). Gra dostępna na Windowsa w wersji płytowej i cyfrowej.

Akcja Carte Blanche przenosi nas do Montrealu do roku 1924. Wcielamy się w postać Edgara Delacroix, młodego i naiwnego chłopaka z prowincji, który zatrudnia się w wielkomiejskiej agencji detektywistycznej. Doskonali swoje umiejętności, pracując nad drobniejszymi sprawami, by w końcu przystąpić do wyświetlania tajemnicy pewnego morderstwa i tytułowej garści zębów.

 W grze przede wszystkim oglądamy lokacje, rozmawiamy z napotkanymi postaciami, niezbyt często podnosimy przedmioty i używamy ich w wyznaczonym miejscu. Działania gracza przekładają się na wzrost umiejętności głównego bohatera. Poruszamy się po stylizowanych lokacjach utrzymanych w konwencji starego, czarno-białego filmu.