Producent: PsychoDev
Wydawca: PsychoDev
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 23 marca 2021
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Kontynuacja Chronicle of Innsmouth z włoskiego studia PsychoDev. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa.

Akcja Chronicle of Innsmouth: Mountains of Madness toczy się w latach trzydziestych XX wieku i nawiązuje do opowiadania Howarda Phillipsa Lovecrafta zatytułowanego W górach szaleństwa.

W Chronicle of Innsmouth: Mountains of Madness zdarzenia mają miejsce dziesięć lat przed opisywanymi w poprzedniej odsłonie cyklu, a gracz wciela się w postać prywatnego detektywa Lone Cartera, który w pierwszej części pojawiał się w retrospekcjach.

Tym razem Carter odzyskuje świadomość na plaży w pobliżu Innsmouth tylko po to, by zarejestrować moment własnej śmierci po spotkaniu z obcym. Wkrótce jednak dostępuje odrodzenia. Jest zdrowy i nietknięty, ale dręczą go koszmary. Jego badania prowadzą go na Antarktydę, gdzie zespół naukowców dociera do nieznanego wcześniej łańcucha gór wyższego niż Himalaje. W ogromnej jaskini badacze odkrywają ciała nieznanych dotąd stworzeń, zamrożone w lodowych ścianach. Znajdują również ślady obcej cywilizacji, która przybyła na Ziemię w zamierzchłej przeszłości dzięki pomocy zmiennokształtnych niewolników zwanych Shoggotami. 

Te wydarzenia splatają się a dwoma innymi wątkami, w których gracz wciela się w postać Abdula Alhazreda – fikcyjnego twórcy Necronomiconu – a także w postać samego Lovecraft, próbującego odkryć tajemnice własnego rodu.

Cechy gry:

  • fabuła inspirowana twórczością Lovecrafta
  • grafika 2D i 2.5D w rozdzielczości 640 x 480
  • badanie otoczenia i rozwiązywanie zagadek
  • prowadzenie trzech postaci: Cartera, Alhazreda i Lovecrafta
  • oryginalna ścieżka muzyczna