Producent: City Interactive
Wydawca: City Interactive
Wydawca w Polsce: City Interactive
Data premiery: 14 listopada 2008
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Pierwsza z serii przygód Sylvie Leroux. Gra powstała w rzeszowskim oddziale City Interactive przy współudziale, miedzy innymi: Danuty Sienkowskiej, Łukasza Pisarka i Andrzeja Chomiaka. Pierwotnie miała nosić tytuł Testament of Sin, ostatecznie wyszła jako The Scorpio Ritual – Rytuał skorpiona. Zadebiutowała w wersji płytowej (1 DVD) na Windowsa. Od 22 listopada 2009 dostępna w dystrybucji cyfrowej.

Gra doczekała się kontynuacji – Chronicles of mystery: Drzewo życia.

Sylvie Leroux to 25-letnia archeolog, absolwentka wydziału archeologii paryskiej Sorbony. Francuzka, urodzona w Paryżu, gdzie mieszka. Jej rodzice, etnografowie, pracowali od wielu lat w trudnych warunkach na wyspach Pacyfiku, dlatego też wakacje często spędzała u swego stryja, znanego archeologa. W chwilach wolnych od harcowania z innymi dziećmi po ulicach La Valletty asystowała stryjkowi w pracy przy wykopaliskach. Stryj zaszczepił w niej zainteresowanie i miłość do archeologii, stąd jej wybór zawodu. Po ukończeniu studiów zajęła się pisaniem pracy na temat metod poszukiwania archeologicznych dowodów, potwierdzających historyczne lub mitologiczne przekazy, które są częścią naszego kulturowego dziedzictwa. Energiczna i ambitna, lubi podejmować ryzykowne zadania. Jest pełna marzeń o niezwykłych przygodach i odkryciach. (źródło: www.chroniclesofmysterygame.com)

Pewnej nocy Sylvie odbiera telefon od stryja. Starszy pan informuje ją o tajemniczym i fascynującym odkryciu i wzywa do przyjazdu do niego na Maltę. Oczywiście dziewczyna natychmiast udaje się tam – niestety, stryj zniknął, nie pozostawiając żadnej wiadomości. Ale Sylvie jest uparta i z determinacją rzuca się w wir wydarzeń, aby odnaleźć stryja, a być może także go ocalić. W ten sposób dowiaduje się o pewnej mrocznej, sięgającej czasów biblijnych, tajemnicy. Próbując rozwiązać zagadkę, będzie podróżować po krajach basenu Morza Śródziemnego – oprócz malowniczej Malty, odwiedzi również położoną nieopodal wyspę, kryjącą starożytne ruiny oraz uliczki i galerie egzotycznego Istambułu, a nawet trafi do sekretnych pomieszczeń Watykanu.

Gracz kieruje postacią Sylvie. Rozmawia z napotkanymi osobami, eksploruje otoczenie i rozwiązuje zagadki, używając znajdowanych w licznych lokacjach przedmiotów (można je oglądać w zbliżeniu).

Cechy gry:

  • tajemnicza fabuła łącząca historyczne fakty i starożytną legendę
  • realistyczna grafika na silniku Virtools Engine
  • trójwymiarowe postaci poruszające się po prerenderowanych lokacjach
  • gra pozbawiona elementów zręcznościowych
  • ścieżka muzyczna skomponowana przez Daniela Kleczyńskiego