Producent: Trilobyte
Wydawca: Virgin Interactive
Wydawca w Polsce: IPS Computer Group
Data premiery: 1 stycznia 1996
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 2D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Projekt Graeme’a J. Devine’a i Roba Landerosa z amerykańskiego studia Trilobyte. Gra zadebiutowała w wersji płytowej (2 CD) na Windowsa. Od 2011 dostępna w wersji cyfrowej na Macintosha.

Dowcipny i cyniczny spadkobierca dziedziczonego od pokoleń, rodzinnego tchórzostwa, Andrew MacPhiles, nie jest najlepszym kandydatem na bohatera. Jednak pod wpływem swej pozbawionej uprzedzeń przyjaciółki, Pauli, wbrew własnym obawom, decyduje się opuścić nowoczesny apartament w Nowym Jorku, by odpowiedzieć na tajemnicze wezwanie do przejęcia rodowej siedziby. I w ten sposób wraca do krainy wiecznego błota, gdzie stoi zamek MacPhiles, schronienie najbardziej tchórzliwego rodu w dziejach Szkocji. Tu musi wypełnić starożytną przepowiednię i zdjąć śmiertelną klątwę, która od pokoleń ciąży na jego rodzinie.

Przyłącz się do Andrew i Pauli, przeżyj wraz z nimi zaskakujące spotkania z odwiecznymi mieszkańcami zamku, poznaj intrygujące tajemnice zamkowych komnat i odkryj ukryte przejścia. Rozwiąż podchwytliwe zagadki i skomplikowane szarady, a dowiesz się, jak przez głupotę i tchórzostwo klan stanął na granicy wygaśnięcia. Poznawaj kolejne etapy historii, odkryj przeznaczenie Andrew, a na zakończenie doprowadzisz do elekrtyzującej konfrontacji z prawdziwą bestią z wewnątrz. (źródło: IPS Computer Group)