Producent: Anima Interactive
Wydawca: Got Game Entertainment
Wydawca w Polsce: Play Publishing
Data premiery: 1 lipca 2003
Data premiery w Polsce: 20 czerwca 2005
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP), FMV,
Sterowanie: klawiatura i myszka,

Opis gry:

Pierwsza z cyklu windowsowych gier o przygodach Nicka Deliosa, wyprodukowana przez greckie studio Anima Interactive, wykorzystująca technikę full motion video. Postacie bohaterów grają aktorzy, a ich wprowadzenie do gry stało się możliwe dzięki zastosowaniu techniki blue box. Prace nad Conspiracies rozpoczęły się w 1998 roku. Ostatecznie zadebiutowała ona w wersji płytowej (2CD) w lipcu 2003 w Grecji, a w marcu 2011 roku na rynku pojawiła się kontynuacja przygód Deliosa, zatytułowana Conspiracies II: Lethal Networks.

W polskim wydaniu gry spolszczeniu uległy wszystkie napisy. Głosy aktorów nie są dubbingowane. Wyjątek stanowią komentarze głównego bohatera, dotyczące wykonywanych czynności i oglądanych przedmiotów.

Akcja zdarzeń toczy się w roku 2040. Ziemia jest federacją miast-państw, w której pierwsze skrzypce grają potężne korporacje. Ludzie swobodnie podróżują w przestrzeni kosmicznej i przemieszczają się w czasie. Jednak planetę nęka wiele problemów, między innymi korupcja i przestępczość zorganizowana. Gracz wciela się w postać mieszkańca Grecji, Nicka Deliosa. Niegdyś był on dobrze zapowiadającym się naukowcem, obecnie jest podrzędnym, prywatnym detektywem. Delios cierpi na chroniczny brak pieniędzy i nie odmawia, gdy znajomy policjant prosi go o przyjrzenie się sprawie zaginięcia pewnego drobnego złodziejaszka. Idąc jego tropem, detektyw odkrywa istnienie międzygalaktycznego spisku, zagrażającego mieszkańcom Ziemi.

W grze swobodnie poruszamy się po lokacjach. Rozmawiamy z postaciami, podnosimy przedmioty, używamy ich w wyznaczonych miejscach i rozwiązujemy zagadki logiczne. W niektórych sytuacjach bohater może zginąć, a ponieważ w programie nie ma funkcji automatycznego zapisu, konieczne jest wczytanie wcześniejszego stanu gry.

Cechy gry:

  • trójwymiarowa oprawa graficzna (ponad 30 000 polygonów na lokację, ponad 1400 różnych tekstur, wsparcie Direct X 8.1)
  • ponad 2 godziny wstawek filmowych
  • 30 postaci pobocznych związanych z fabułą gry
  • ponad 230 zagadek i łamigłówek do rozwiązania
  • bohater może zginąć