Producent: Cosmic Void, Dave Seaman
Wydawca: Cosmic Void
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 9 czerwca 2021
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 18+
Styl graficzny: pixel art, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: symulator przetrwania,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Utrzymana w staroszkolnym stylu przygodówka Amerykanów Cosmic Voida i Dave’a Seamana. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa.

W grze wcielamy się w postać mężczyzny, który wraz z rodziną spędza wakacje na kempingu nad jeziorem. Gdy niespodziewanie z obozowiska znika jego żona i dwoje dzieci, bohater udaje się po pomoc do położonej w pobliżu wiktoriańskiej rezydencji. Żeby odnaleźć swoich bliskich, musi rozwiązać tajemnicę starego domostwa.

The Corruption Within to thriller psychologiczny z perspektywy pierwszej osoby typu „wskaż i kliknij” osadzony w dekoracjach z epoki wiktoriańskiej, ze mnóstwem zagadek do rozwiązania, sekretów do odkrycia i postaci, które mogą pomóc lub wprowadzić w błąd.

W grze spotkasz członków arystokracji i służby, od starego i ekscentrycznego lorda i lady, których rodowód sięga wieków wstecz, poprzez pokojówki o niezwykle skromnym pochodzeniu i kamerdynera z urojeniami, po pielęgniarkę, która zwariowała, zanim się tu pojawiłeś. Jedno ich jednak łączy – wszyscy mają tajemnice!

Gra wykorzystuje styl łączący realizm z surrealizmem, co doskonale podkreśla atmosferę rozgrywki. Cechuje się szczegółową, pikselowatą grafiką w niskiej rozdzielczości z niestandardową paletą kolorów. (opis wydawcy)