Producent: Big Bad Wolf
Wydawca: Focus Home Interactive
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 13 marca 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Gatunek: historyczna, thriller,
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: symulator przetrwania,
Sterowanie: pad, klawiatura,

Opis gry:

Epizodyczna produkcja francuskiego studia Big Bad Wolf. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej pierwszą częścią zatytułowaną The Mad Ones. Całość sezonu składa się z pięciu odcinków, z których ostatni ukazał się 4 grudnia 2018. Gra przygotowana na Windowsa, Xbox One i PlayStation 4.

The Council to gra epizodyczna, jakiej jeszcze nie było. Prezentuje ona zupełnie nowe oblicze tak zwanej przygodówki narracyjnej, w której Twoje wybory i rozwój postaci mają ogromne znaczenie. Podejmuj trudne decyzje i rozwijaj umiejętności, które bezpośrednio wpływają na tok wydarzeń. Konsekwencje Twoich działań są nieodwracalne i widoczne nawet w najpóźniejszych stadiach rozgrywki.

Akcja gry The Council rozpoczyna się w 1793 r. Wcielasz się w rolę Louisa de Richet, członka tajnego stowarzyszenia, który otrzymał zaproszenie na prywatną wyspę położoną u wybrzeży Anglii. Wraz z Tobą na spotkanie przybywa wiele znakomitych postaci, między innymi Napoleon Bonaparte i Jerzy Waszyngton. Jednak wyśmienici goście to niejedyna osobliwość dotycząca czekającego Cię wydarzenia – matka Richeta zaginęła na owej wyspie, a każda ze zgromadzonych tu osobistości ma własne ukryte cele do zrealizowania. (źródło: opis producenta)