Producent: Rusty Lake
Wydawca: Rusty Lake
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 25 kwietnia 2015
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak, napisy
Platforma: PC, Android, iOS,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: pierwszoosobowa (FPP), grafika 2D,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Cube Escape: Series to seria dziewięciu krótkich przygodówek, w które można zagrać w przeglądarce internetowej, pobrać na Androida lub iPhone / iPoda. Niezależnie od wybranej platformy gierki są bezpłatne. Producentem serii jest holenderskie studio Rusty Lake.

Od 14 października 2020 gry można kupić w pakiecie zatytułowanym Cube Escape Collection (z polskimi napisami).

Podążając śladami detektywa Dale’a Vandermeera, który ściga mordercę pewnej kobiety, gracz trafia do tajemniczego świata Rusty Lake. Wszystkie gierki mają interfejs wskaż i kliknij, a rozgrywka polega na znajdowaniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek.

  • The Lake – wydana 25 kwietnia 2015. Gracz trafia do opuszczonej chatki na małej wyspie. Znajduje tu sprzęt wędkarski, nóż i łom. Zacznij łowić ryby! Być może zmienisz swój los.
  • Seasons – wydana 27 kwietnia 2015. Jest wiosna 1964 roku. Gracz trafia do przytulnego wnętrza, jednak badając je, szybko orientuje się, że coś jest nie tak.
  • Arles – wydana 5 czerwca 2015. Opowiada o malarzu, który przez jakiś czas przebywał w Arles i namalował swoją własną sypialnię. W grze dzieją się w niej dziwne rzeczy.
  • Harvey’s Box – wydana 25 czerwca 2015. Jest rok 1969, a Harvey, papuga, zostaje uwięziony w pudle. Gracz musi odkryć, jak to się stało i pomóc bohaterowi w ucieczce, rozwiązując liczne zagadki.
  • Case 23 – wydana 31 lipca 2015. Gracz odkrywa tajemnicę śmierci pewnej kobiety.
  • The Mill – wydana 5 września 2015. Gracz trafia do Rusty Lake Mill, rezydencji pana Crowa, gdzie musi uruchomić tajemniczą maszynę.
  • Birthday – wydana 15 lutego 2016. Zima 1939. Jest ciasto, muzyka i tajemniczy prezent. Jednak nastrój zmienia się szybko, gdy niespodziewany gość przybywa na przyjęcie.
  • Theatre – wydana 11 kwietnia 2016. Witaj w teatrze. Dziś mamy interesujący program ze znakomitą obsadą. Odegraj cały spektakl, by kontynuować podróż.
  • The Cave – wydana 23 marca 2017. Stary człowiek eksploruje tajemniczą jaskinię.