Producent: KPy3O, Noostyche
Wydawca: Noostyche
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 26 lutego 2019
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: eksploracyjna, horror,
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: symulator przetrwania,
Sterowanie: klawiatura,

Opis gry:

Horror z Rosji wydany na Windowsa. Remake bezpłatnej produkcji, która ukazała się 8 marca 2014 na stronie IndieDB. W komercyjnej wersji Steam gra zyskała między innymi ulepszoną grafikę i bardziej rozbudowana fabułę.

Akcja gry toczy się współcześnie. Gracz wciela się w postać człowieka, który otrzymuje wiadomość o chorobie matki i wyrusza w drogę, by odwiedzić ją w szpitalu. Jednak podczas jazdy przez las przed maską jego samochodu pojawia się tajemnicza zjawa i dochodzi do wypadku. Bohater opuszcza swój pojazd, wchodzi między drzewa i gubi się w gąszczu ścieżek.

Ciemny las ukrywa wiele sekretów i stworzeń, które chcą zaszkodzić temu, kto przecina ich ścieżki. Teraz to od Ciebie zależy odkrycie tajemnic przeszłości i ocalenie niewinnej duszy. Ale czy będziesz w stanie przetrwać wystarczająco długo, aby to zrobić?

The Cursed Forest to gra przygodowa, w której spotkasz się z niebezpiecznym mistycznym stworzeniem, pojawiającym się w jesiennym lesie. By je pokonać, musisz przeprowadzić rytuał i uwolnić niewinną duszę uwięzioną w tym potworze. (opis wydawcy)

Cechy gry:

  • tajemnicza historia z humorystycznymi przebłyskami
  • realistyczna grafika na silniku CryEngine 5
  • odkrywanie fabuły przez znajdowanie notatek
  • klimatyczny soundtrack