Producent: RA Images, Cinemax
Wydawca: Cinemax
Wydawca w Polsce: Nicolas Games
Data premiery: 17 maja 2005
Data premiery w Polsce: 25 września 2005
Polska wersja: pełna
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Sterowanie: klawiatura i myszka,

Opis gry:

Projekt czeskich deweloperów z RA Images i Cinemax (In the Raven Shadows). Planowana część druga opowieści – Legends of Daemonica: Farepoynt’s Purgatory – nigdy się nie ukazała. Gra zadebiutowała w Czechach w wersji Windows.

Daemonica to intrygująca, interaktywna zagadka, dająca graczom wszystko to, co doceniają prawdziwi fani gier przygodowych – wciągającą fabułę z nieoczekiwanymi zwrotami akcji, rozbudowane dialogi z wiarygodnymi postaciami, zagadki, misje obowiązkowe i dodatkowe zadania, elementy walki płynnie zintegrowane z rozgrywką. Umiejscowiona w średniowiecznej Anglii fabuła opowiada historię Mikołaja Farepoynta, śledczego, który może rozmawiać ze zmarłymi. To opowieść o krwi, namiętności i poświęceniu.

W trakcie rozgrywki badamy mroczne otoczenie, którym jest obumierające miasto Cavorn. Rozmawiamy z żywymi i martwymi, walczymy i karzemy tych, którzy na to zasługują. Gromadzimy informacje, zbieramy zioła i przygotowujemy mikstury, aby wyostrzyć zmysły i poznać swoją rolę w opowiadanej historii. Jednak im bardziej bohater stara się się rozwiązać sprawę śmierci młodej dziewczyny, tym więcej zgonów powoduje, a miasteczko zdaje się popadać w szaleństwo. Ponura, dawno zapomniana tajemnica, coś, co nigdy nie powinno ujrzeć światła dziennego powoli budzi się do życia. (źródło: archiwalna strona gry)

Cechy gry:

  • intrygująca fabuła
  • trójwymiarowa grafika w rzucie izometrycznym z udoskonalonymi efektami pogodowymi
  • rozgrywka polegająca na badaniu otoczenia, zbieraniu i używaniu przedmiotów, komponowaniu mikstur
  • elementy walki o regulowanym poziomie trudności lub z możliwością ich pominięcia – bohater może zginąć
  • kilka wersji zakończenia
  • klimatyczna ścieżka dźwiękowa

Reedycje:

  • w czasopismach: Click! 3/ 2006, CyberMycha 2/ 2008, PLAY 10-11/ 2011
  • w serii Nicolas Action i serii Fabryka Gier (Nicolas Games)