Producent: Darkling Room
Wydawca: Darkling Room
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 2 stycznia 2020
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: pierwszoosobowa (FPP), grafika 3D,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Czwarty horror z serii Dark Fall, firmowany przez brytyjskie studio Darkling Room. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej 2 stycznia 2020 roku na stronie Shadow Tor Studios. Od 10 stycznia 2020 dostępna na Steamie. Przygotowana na Windowsa.

W grze wcielamy się w członka Oxford Paranormal Group – zespołu ludzi monitorujących paranormalne zjawiska w starym domostwie, w którym musimy samotnie spędzić jedną noc. Z innymi uczestnikami eksperymentu kontaktujemy się poprzez wiadomości tekstowe i krótkofalówkę. Podczas nocnego czuwania eksplorujemy opuszczony budynek i obserwujemy wskazania przyrządów służących łowcom duchów.

Terenem naszego badania jest wiejski dwór, zbudowany w 1747 roku dla lorda Harwooda, jego żony i syna Edgara. W 1749 rodzina przeżywa tragedię – umiera mały Edgar, ponoć na szkarlatynę. Od tej pory dwór  – jako Harwood House – przechodzi od jednego najemcy do drugiego, stając się kolejno siedzibą zajazdu, szpitala i domu dziecka, a w 1969 roku zostaje zupełnie opuszczony. Dom otoczony jest złą sławą. Ludzie wierzą, że mieszkają w nim duchy. Naszym zadaniem jest ustalenie, czy to prawda i odkrycie przyczyn owego nawiedzenia.

Cechy gry:

  • realistyczna grafika – pokaz slajdów
  • badanie otoczenia i posługiwanie się gadżetami łowców duchów, rozwiązywanie zagadek
  • budująca napięcie ścieżka dźwiękowa