Producent: XXv Productions
Wydawca: The Adventure Company
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 26 sierpnia 2004
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:


Druga z gier z cyklu Dark Fall (zobacz: The JournalLost Souls) stworzona przez studio Jonathana Boakesa. Ukazała się na Windowsa. Od 4 lutego 2009 dostepna w dystrybucji cyfrowej.

Jej akcja rozpoczyna się w Anglii w roku 1912, a bohaterem jest młody kartograf Benjamin Parker. Parker przyjeżdża do nadmorskiego miasteczka Trewarthan z zamiarem sporządzenia mapy tego znanego z licznych katastrof wybrzeża. Mimo niechęci, którą odczuwa ze strony lokalnej społeczności, stara się pomóc mieszkańcom. Gdy orientuje się, że na morzu przebywa rybacka łódź, a latarnia gaśnie, udaje się do Fetch Rock, by naprawić urządzenie. Na miejscu okazuje się, że pracownicy latarni zniknęli, a budowla sprawia wrażenie nawiedzonej.

Trzyosobowa załoga latarni morskiej na Fetch Rock ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Nikt nie wie, co tak naprawdę się wydarzyło i nikt nie jest na tyle odważny, by zostać po zmroku sam w latarni – oprócz Ciebie. Fetch to staroangielskie słowo oznaczające ducha. Stara latarnia została wybudowana na czymś bardzo starym i przerażającym, co skutkuje zjawiskami paranormalnymi i zakrzywianiem się czasoprzestrzeni. Czy Twoje przybycie na wyspę tej mglistej nocy było zwykłym przypadkiem, a może coś specjalnie wezwało Cię z innego wymiaru? Użyj nadprzyrodzonych zdolności śledczych i gadżetów, aby odkryć całą prawdę o wydarzeniach na wyspie Fetch Rock. (źródło: info wydawcy)

Cechy gry:

  • zdarzenia rozgrywające się w tym samym miejscu w różnych planach czasowych
  • rozgrywka polegająca głównie na eksploracji otoczenia, gromadzeniu przedmiotów i dokumentów oraz rozwiązywaniu zagadek
  • nastrojowe efekty dźwiękowe
  • w angielskiej wersji językowej bohaterom użyczają głosu między innymi Jonathan Boakes oraz Matt Clark