Producent: XXv Productions
Wydawca: Dreamcatcher, The Adventure Company
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 7 czerwca 2002
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Pierwsza część przygodówkowego cyklu Dark Fall z brytyjskiego studia Jonathana Boakesa. Jej kontynuacje to: Lights Out oraz Lost Souls. Gra wydana na Windowsa. Od 4 lutego 2009 dostępna w dystrybucji cyfrowej.

Akcja gry dzieje się w 2003 roku w południowej Anglii, w miasteczku Dowerton – na nieczynnej stacji kolejowej i w przydworcowym hotelu. Jonathan Crabtree, właściciel zrujnowanych budynków, zamierza je przerobić i otworzyć na nowo. W tym celu wynajmuje londyńską spółkę architektoniczną braci Crowhurstów, która ma wykonać projekt adaptacji. Jeden z braci – Pete – przyjeżdża do Dowerton, by sporządzić dokumentację. Na miejsce przybywa również dwoje studentów uniwersytetu z Weymouth. Ci z kolei zamierzają odkryć przyczynę tajemniczego zdarzenia sprzed lat – zniknięcia gości i pracowników przydworcowego hotelu.

Pewnego wieczoru Pete dzwoni do brata z rozpaczliwą prośbą o pomoc. W Dowerton coś się dzieje. Jego młodzi pomocnicy zniknęli, a jemu zagraża jakaś mroczna siła. Jako Richard Crowhurst wyruszasz mu na ratunek.

Dziwne rozmowy, kroki, głosy znikąd. Aby pomóc swojemu bratu i przetrwać, będziesz musiał rozwiązać zagadkę opuszczonego, nawiedzonego miejsca. I pamiętaj: nie pozwól, by Cię znaleźli. (źródło: info wydawcy)

Cechy gry:

  • intrygująca fabuła z wątkiem paranormalnym
  • rozgrywka polegająca na badaniu otoczenia w poszukiwaniu wskazówek, gromadzeniu i używaniu przedmiotów, studiowaniu dokumentów i rozwiązywaniu łamigłówek
  • brak elementów zręcznościowych