Producent: Cyberdreams
Wydawca: Cyberdreams
Wydawca w Polsce: Digital Multimedia Group
Data premiery: 3 czerwca 1992
Data premiery w Polsce: 1995
Polska wersja: brak
Platforma: Array
Ograniczenia wiekowe: 18+
Gatunek: Array
Styl graficzny:
Rozygrywka:
Sterowanie:

Opis gry:

Pierwsza część serii Dark Seed, zrealizowana według projektu Michaela Cranforda i Mike’a Dawsona w amerykańskim studio Cyberdreams. Jej twórcy wykorzystali grafiki H. R. Gigera – szwajcarskiego surrealisty, znanego z projektu postaci ksenomorfa z filmu Obcy: Ósmy pasażer Nostromo.

Gra zadebiutowała w 1992 na DOS-a (na dyskietkach i CD) i tym samym roku ukazała się jej wersja na Amigę. Została przeniesiona również na Macintosha (1993) oraz Amigę CD32 (1994). W 1995 grą zainteresowali się Japończycy, wydając ją na konsole PlayStation i SEGA Saturn oraz na Windows 3. Jej kontynuacją jest Dark Seed II.

Dark Seed skupia się na postaci Mike’a Dawsona – bohatera nazwanego tak na cześć jednego z projektantów gry. Dawson jest pisarzem, który przeprowadza się do małego miasteczka, mając nadzieję na odzyskanie weny twórczej. W Woodland Hills kupuje starą, wiktoriańską posiadłość i już pierwszej nocy w nowym domu dręczy go koszmar o maszynie wszczepiającej coś w jego mózg. By znaleźć źródło dziwnego snu, rankiem rozpoczyna swoje śledztwo. Badając otoczenie, trafia na informacje o śmierci poprzedniego właściciela. Wkrótce też zaczyna wątpić, czy świat, w którym żyje, jest jedynym z istniejących światów.

Cechy gry:

  • interfejs wskaż i kliknij
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)

Wymagania sprzętowe:

  • 386 DX, 2 MB RAM, VGA