Producent: Unfold Games
Wydawca: Unfold Games
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 15 sierpnia 2019
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: interfejs
Platforma: PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Gatunek: horror,
Sterowanie: klawiatura i myszka,

Opis gry:

Przygodówka ze studia Unfold Games z Los Angeles. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa. Jako Darq: Complete Edition dostępna również na PS4 oraz Xbox One (od 4 grudnia 2020), Nintendo Switch (od 18 marca 2021), PS5 i Xbox Series X|S (od 25 marca 2021).

Głównym bohaterem DARQ jest Lloyd – chłopiec, który uświadamia sobie, że znajduje się we śnie. Niestety ten szybko zmienia się w prawdziwy koszmar i wszelkie próby przebudzenia kończą się niepowodzeniem. Protagonista musi więc nauczyć się przetrwać w rzeczywistości pełnej niebezpieczeństw i dziwnych zjawisk niepodlegających prawom obowiązującym w świecie zewnętrznym.

Większość łamigłówek wymaga manipulacji prawami fizyki (Lloyd potrafi chodzić po ścianach) oraz otoczeniem (możliwe jest nawet obracanie całych pomieszczeń). Całość rządzi się tak zwaną logiką snu, więc rozwiązywanie zagadek i łamigłówek wymaga czasami nielogicznego myślenia.

Podczas swojej wędrówki Lloyd niejednokrotnie spotka się z potworami zamieszkującymi świat jego podświadomości. Chcąc ujść z życiem, protagonista musi rozważnie stawiać kroki i przemykać za ich plecami, starając się za wszelką cenę nie dopuścić do bezpośredniej konfrontacji. (opis wydawcy)

Cechy gry:

  • szukanie i używanie znalezionych przedmiotów oraz zagadki środowiskowe, których większość wymaga manipulowania prawami fizyki
  • nieliczne spotkania z wrogimi istotami, których trzeba unikać
  • ukryte sekrety jako nieobowiązkowy element gry
  • ścieżka muzyczna – Wlad Marhulets
  • efekty dźwiękowe – Bjørn Jacobsen