Producent: Electronic Paradise
Wydawca: Akella
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 26 grudnia 2007
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: symulacja śledztwa,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka z kijowskiego Electronic Paradise, inspirowana opowiadaniem braci Strugackich, zatytułowanym Hotel „Pod Poległym Alpinistą”. Gra zadebiutowała w rosyjskiej wersji językowej w 2007 roku, w 2008 – po francusku, w 2009 – po niemiecku, a w 2011  – w języku angielskim. Przygotowana na Windowsa. Dostępna w dystrybucji cyfrowej.

Akcja gry toczy się współcześnie, a jej głównym bohaterem jest inspektor Peter Glebsky. Peter przybywa na krótki odpoczynek do hotelu poleconego mu przez tajemniczego detektywa Zguta. Schronisko jest położone wysoko w górach, a jego właściciel zafascynowany postacią zaginionego alpinisty, którego przed laty gościł w swoim pensjonacie. W pokoju, w którym mieszkał ów człowiek, hotelarz urządził muzeum, ale pomieszczenie wydaje się być zamieszkane. Nie jest to jedyna rzecz budząca podejrzenia Petera. Detektyw zaczyna dochodzenie od śledztwa w sprawie tego, kto zamknął go w jego pokoju, a kończy na dziwnym, śmiertelnym wypadku.

Oczywiste jest, że zostało tu popełnione przestępstwo, a niemożność opuszczenia schroniska wskazuje na to, iż winowajca wciąż przemierza jego korytarze. Który z gości byłby w stanie popełnić morderstwo? Czyja przeszłość kryje podejrzane fakty i kto zyskałby najwięcej? Sekrety nie objawią się same, a szkielety nie pozostaną w grobach. Dead Mountaineer’s Hotel wystawi na próbę twoje umiejętności detektywistyczne, jak i twoje pojmowanie dobra i zła. Piękne, szczegółowe lokacje stanowią idealne tło dla tego obfitującego w zwroty akcji, tradycyjnego kryminału. Najważniejsze cechy:

  • Angażująca, nielinowa fabuła, która daje możliwość wyboru.
  • Ponad 120 wspaniałych prerenderowanych lokacji.
  • Więcej niż 15 modeli postaci 3D posiadających cienie generowane w czasie rzeczywistym, własne historie i unikalne cechy charakteru.
  • Symulacja SI wszystkich mieszkańców świata gry, śledząca ich ruch przez cały czas.
  • Własny silnik stworzony specjalnie dla gier przygodowych. (źródło: Steam)