Producent: Robot Invader
Wydawca: Robot Invader
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 1 maja 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Druga część przygód Patricii Gable w thrillerze z kalifornijskiego studia Robot Invader. Gra zadebiutowała w wersji cyfrowej na Windowsa, Mac OS X, Oculus Rift i Gear VR.

Marzenia Patricii Gable się spełniły. Mieszka w Chicago i dostała pracę w dużej gazecie, ale po kilku latach jej kariera przyhamowuje – pojawia się stres, nocne koszmary i lęk przed wyjściem z domu. Nękają ją wspomnienia starej sprawy Bullarda i jego dziwnej, księżycowej machiny.

Jest rok 1971. Patricia jako wolny strzelec interesuje się sprawą seryjnego mordercy zwanego The Laughing Man.  Dziennikarskie śledztwo prowadzi ją do zaniedbanego apartamentowca we wschodniej części miasta i dziewczyna ma wrażenie, że już tu kiedyś była.  Siedmioro mieszkańców budynku to ludzie, którym się w życiu nie powiodło. Nie są przyjaźni. Każde z nich ma coś do ukrycia i niechętnie dzieli się swoją wiedzą z młodą dziennikarką. Patricia podejrzewa, że wśród nich jest morderca – teraz musi tylko to udowodnić.

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca na badaniu otoczenia, czytaniu dokumentów i rozwiązywaniu nieskomplikowanych zagadek inwentarzowych i logicznych
  • bardzo proste elementy czasowe – możliwa śmierć bohaterki
  • zapis automatyczny przy wyjściu z gry i przed krytycznymi momentami
  • muzyka – Ben Prunty