Producent: Robot Invader
Wydawca: Robot Invader
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 28 października 2015
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Mac, PC, PlayStation,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka z kalifornijskiego studia Robot Invader. Zadebiutowała 28 października 2015 na urządzenie Samsung Gear VR. Od 28 marca 2016 dostępna w dystrybucji cyfrowej na Windowsa i Mac OS X (z obsługą gogli wirtualnej rzeczywistości). Od 24 kwietnia 2018 gra dostępna na PlayStation 4.

Akcja Dead Secret toczy się w 1965 roku w niewielkim miasteczku w Kansas. Bohaterką jest Patricia Gable, młoda dziennikarka The Colby Daily Standard. Particia ma dosyć relacjonowania plotek w prowincjonalnym dzienniku. Chciałaby znaleźć pracę w dużej gazecie i robić karierę jako poważna reporterka. Szansę przebicia się upatruje w napisaniu artykułu o śmieci Harrisa Bullarda, wykładowcy miejscowej uczelni i genialnego wynalazcy. Policja twierdzi, że Bullard zmarł śmiercią naturalną, ale dla dziewczyny nie jest to oczywiste, a to za sprawą niepozornej adnotacji, którą znalazła w raporcie koronera. Patricia wyrusza więc do domu naukowca, by na miejscu poprowadzić swoje śledztwo. Wkrótce też orientuje się, że w opuszczonym domostwie nie jest sama.

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca na badaniu otoczenia, czytaniu dokumentów i rozwiązywaniu nieskomplikowanych zagadek inwentarzowych i logicznych
  • bardzo proste elementy czasowe – możliwa śmierć bohaterki
  • zapis automatyczny przy wyjściu z gry i przed krytycznymi momentami
  • muzyka – Ben Prunty