Producent: Fictiorama Studios
Wydawca: Daedalic Entertainment
Wydawca w Polsce: Techland
Data premiery: 10 kwietnia 2015
Data premiery w Polsce: 20 sierpnia 2015
Polska wersja: napisy
Platforma: Android, iOS, Linux, Mac, Nintendo, PC, PlayStation,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka z madryckiego Fictiorama Studios, stworzonego przez braci: Mario, Alberto i Luisa Oliván. Zadebiutowała w wielojęzycznej wersji cyfrowej między innymi na Steamie i GOG.com. W polskiej wersji językowej jest dostępna na płycie DVD i w dystrybucji cyfrowej. Przygotowana na Windowsa i Mac OS X. Od 19 sierpnia 2015 dostępna na Apple iOS, a od 20 stycznia 2015 na Androida. Wersja na PS4 ukazała się 4 października 2016 w hiszpańskim wydawnictwie Badlands Games. Od 21 listopada 2017 gra dostępna na Nintendo Switch.

Tomorrow comes Today  stanowi pierwszą część planowanej sagi Dead Synchronicity. Jak dotąd, deweloperzy nie podjęli prac nad kolejnymi częściami.

Tylko ciemność. A potem światło… Ale było go za mało, by Michael dowiedział się, kim jest i co się stało z całym światem. Wielka Fala… Rozpuszczeni… Słowa, które nic nie znaczą w opustoszałym umyśle. Pomóż Michaelowi odnaleźć się  w zniekształconej rzeczywistości, która właśnie ginie. Zmierz się z bezwzględnym i chorym światem. Stań w obliczu nieuchronnej chwili “martwej synchronizacji czasu”. I lepiej pośpiesz się, bo cóż zrobisz, gdy sam zaczniesz się rozpuszczać?

Okrutna epidemia zmienia ludzi w Rozpuszczonych. Chorzy w delirium zyskują nadnaturalne moce umysłowe, jednak ostatecznie czeka ich rozkład organów wewnętrznych i przerażająca śmierć. Źródłem zakażenia wydaje się być Wielka Fala, niewyjaśniony ciąg katastrof żywiołowych, które zniszczyły wszystkie źródła energii i środki komunikacji, a w konsekwencji pogrążyły świat w chaosie kontrolowanym bezwzględnie przez władze i armię. Główny bohater – Michael, człowiek bez przeszłości – musi odkryć własną tożsamość i zrozumieć wydarzenia, które przywiodły świat na skraj przepaści. Jeśli tego nie dokona, podzieli los innych Rozpuszczonych.

Dead Synchronicity: Tomorrow comes Today to dwuwymiarowa przygodówka typu point and click o antyutopijnym charakterze. Gra jest hołdem złożonym klasycznym przygodówkom, takim jak The Secret of Monkey Island, Broken Sword, Day of the Tentacle, ale jej dojrzały temat zbliża ją do gier takich jak I have no mouth and I must scream czy Sanitarium.

Cechy gry:

  • mroczna, krwawa fabuła i ponury klimat
  • stylizowana grafika 2D
  • rozgrywka polegająca głównie na prowadzeniu rozmów, badaniu otoczenia i rozwiązywaniu zagadek
  • nastrojowa ścieżka muzyczna, stworzona przez rockową grupę Kowalski

Reedycja: CD-Action nr 8/2018 (284)