Producent: KeokeN Interactive
Wydawca: Wired Productions
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 10 października 2019
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: (FPP/TPP), grafika 3D,

Opis gry:

Przygodowa gra akcji z holenderskiego studia KeokeN Interactive. Zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa. Dostępna również na Xbox One i PlayStation 4 (24 kwietnia 2020).

Deliver Us The Moon to thriller sci-fi osadzony w niedalekiej, postapokaliptycznej przyszłości, w której zasoby naturalne Ziemi ulegają wyczerpaniu. Pragnąc zażegnać kryzys energetyczny, światowe potęgi utworzyły organizację World Space Agency, która odkryła na Księżycu nowe, obiecujące źródło energii.

Organizacja skolonizowała satelitę i obsługiwała wzniesioną na jego powierzchni placówkę, aż jednej zgubnej nocy, gdy Ziemia utraciła kontakt z kolonią, a dostawa energii została wstrzymana.

Wcielasz się w rolę ostatniego astronauty na Ziemi, który kilka lat po katastrofie wybiera się na misję, której wynik zaważy na losie całej planety. Jego zadanie: zbadać przyczynę usterki i ocalić ludzkość.

Twoim jedynym towarzyszem podczas przygody jest mały robot o imieniu ASE. Wspólnie będziecie przemierzać powierzchnię Księżyca i przeszukiwać opuszczone instalacje w poszukiwaniu wskazówek, aby odkryć tajemnice i ukryte zamiary dawno nieżyjących kolonistów! Uratujesz ludzkość, czy zginiesz w mrocznej otchłani kosmosu?

 • Historia skupia się na aktualnych problemach, takich jak zmiana klimatu i wyczerpywanie zasobów naturalnych Ziemi.
 • Doświadcz rozgrywki w perspektywie pierwszej lub trzeciej osoby – Deliver Us The Moon to wciągająca przygoda, która łączy elementy wielu gatunków gier.
 • Opuść Ziemię w rakiecie, udaj się do stacji kosmicznej WSA i eksploruj powierzchnię Księżyca, doświadczając swobody ruchu wynikającej ze stanu nieważkości. Otwarty świat gry możesz przemierzać pieszo, łazikiem lub koleją jednoszynową.
 • Ruiny poprzednich misji księżycowych kryją wiele tajemnic. Użyj narzędzia Astrotool, aby odkryć historię kolonii na Księżycu.
 • Korzystaj z pomocy drona ASE i nowoczesnej technologii: od nowych kombinezonów kosmicznych po przecinaki laserowe, rakiety i mechaniczne ramiona.
 • Zapas tlenu jest ograniczony, a wokół Ciebie nie ma nic prócz próżni kosmicznej – każda chwila to walka o życie.
 • Pokonuj przeszkody na Twojej drodze i odkrywaj tajemnice przeszłości, używając rozmaitych narzędzi i sprytu, aby rozwiązać złożone zagadki.
 • Deliver Us The Moon cechuje się wspaniałą, trzygodzinną ścieżką dźwiękową, której nie powstydziłyby się klasyki kina sci-fi.
 • Deliver Us The Moon wykorzystuje silnik Unreal Engine 4 zapewniający niesamowitą rozgrywkę i grafikę. (opis wydawcy)

Cechy gry:

 • eksploracja i rozwiązywanie zagadek ekwipunkowych i logicznych
 • elementy akcji – wiele czynności wykonywanych pod presją czasu