Producent: Daedalic Entertainment
Wydawca: Daedalic Entertainment
Wydawca w Polsce: Techland
Data premiery: 1 marca 2016
Data premiery w Polsce: 14 kwietnia 2016
Polska wersja: napisy
Platforma: Linux, Mac, Nintendo, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Czwarta część przygód Rufusa i Goal z niemieckiego studia Daedalic Entertainment. Gra zadebiutowała w wielojęzycznej (bez polskiego) wersji cyfrowej na Steamie (Windows, Mac OS X, Linux). Polska premiera to wydanie pudełkowe od Techlandu.

Od 14 lutego 2019 dostępna na Xbox One, od 27 lutego 2019 na PlayStation 4, a od 23 grudnia 2019 na Nintendo Switch.

Pewnej pamiętnej nocy Rufusa obudził przerażający koszmar. Śniło mu się, że poświęcił samego siebie, by ocalić Deponię. Jednak jakim kosztem? Szybujące miasto Elizjum rozbiło się o planetę. Jako ostatni z Deponian, Rufus miał stawić czoła okrutnym fewlockom, aby ostatecznie zrealizować jedyny plan mający jakiekolwiek szanse powodzenia – wysadzić Deponię w powietrze! I… zapuścić wąsy.

Oczywiście zdawał sobie sprawę z tego, że wszystkim tym straszliwym wydarzeniom (szczególnie temu z wąsami) trzeba za wszelką cenę zapobiec. Zarówno Deponia, jak i gładko wygolona twarz Rufusa musiały przetrwać!

Ale czy faktycznie było to tylko sen? Z pomocą McChronicle’a, ekscentrycznego naukowca badającego dziwne anomalie czasowe, Rufus odkrywa, że jacyś podróżnicy z przyszłości nierozważnie zaparkowali swój wehikuł czasu w jego dzielnicy. Tylko pomyśl, co by się stało, gdyby taka fantastyczna technologia wpadła w niepowołane ręce!

Odwiedź szalony świat drugiej odsłony trylogii Deponia i dołącz do roztrzepanego antybohatera Rufusa w jego niezwykłej przygodzie. Nawet bez znajomości poprzedniej części w Deponii Doomsday uśmiejesz się do łez. (źródło: Steam)