Producent: Nerd Monkeys
Wydawca: Nerd Monkeys
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 17 lipca 2014
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: brak
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Detektyw Sprawka i Klaun-o-bot w: Śmierć w hotelu Lizbona to gra wideo inspirowana tradycyjnymi przygodówkami typu point and click z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Zachowuje ich oryginalny styl i jest stworzona jedynie z użyciem techniki pixel art. Sama gra ma rozdzielczość 256×192, identyczną jak stare Spectrum 48k i całkiem nowe Nintendo DS.

W hotelu Lizbona miało miejsce dziwne morderstwo – denat popełnił samobójstwo, dźgając się nożem w plecy. I tak czternaście razy. W tym samym czasie spokojnie pił kawę.Ta pełna sprzeczności sprawa okazała się zbyt skomplikowana dla policjanta Garcii, zdecydował się więc wynająć jedyną parę zdolną do jej rozwiązania – legendarnego detektywa Sprawkę i nieomylnego Klaun-o-bota. Razem rozplączą oni sieć miłosnych powiązań tak zagmatwaną, że trzeba będzie co najmniej czternastu jasnowidzów, pięciu proroków apokalipsy potrafiących przewidzieć koniec świata i trzech cyganów czytających z ręki, aby ledwie domyślać się zakończenia. W rolach głównych:

  • Legendarny detektyw Sprawka, znany również jako najgorszy detektyw na świecie. Facet tak wredny, że świadek wolałby być raczej rozjechany walcem niż przez niego przesłuchiwany.
  • Przezabawny Klaun-o-bot, jego pomocnik, który marzy, by zostać cyrkowym klaunem. Niestety na próżno śle podania o pracę. Żaden cyrk nie przyjmie klauna, który boi się dzieci. Klaun-o-bot nigdy nie zasypia, więc poza funkcją asystenta za dnia, nocą udziela się rozśmieszając ludzi w miejscowym barze. Widzowie umierają ze śmiechu.

Śmierć w Hotelu Lizbona może ma niską rozdzielczość i wygląda retro, ale zadbaliśmy o stronę dźwiękową byś mógł nacieszyć swe uszy oryginalną muzyką. Podczas gry usłyszysz ponad 20 różnych utworów na orkiestrę, specjalnie skomponowanych na potrzeby gry. Wszystkie kompozycje zostały nagrane w studiu przez dziesięcioosobową orkiestrę złożoną z naszych przyjaciół i znajomych. W barze GAF czteroosobowy zespół gra jazz. Postać przy fortepianie to Filipe Melo, który użyczył nam piosenki nagrane wcześniej z Johnem Ellisem, Romeu Tristao i Joao Perreira! W restauracji Noitadas znajdziemy portugalskie trio fado gotowe uprzyjemnić czas gościom. Ta piosenka również została nagrana w studiu. To A Caldeirada napisana specjalnie dla sławnej śpiewaczki fado Amalii Rodrigues. (źródło: Steam)