Producent: Nerd Monkeys
Wydawca: Nerd Monkeys
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 19 lipca 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: brak
Styl graficzny: pixel art, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka z portugalskiego studia Nerd Monkeys. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Mac OS X oraz Linuksa.

The Express Killer to kontynuacja przygód detektywa Sprawki i Klauna-o-bota, bohaterów znanych z gry Murder in the Hotel Lisbon (znajomość pierwszej części nie jest konieczna, by orientować się w fabule). Podobnie jak poprzedniczka jest inspirowana tradycyjnymi przygodówkami typu point and click z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Zachowuje ich oryginalny styl i została stworzona z użyciem techniki pixel art. Sama gra ma rozdzielczość 256×192, identyczną jak stare Spectrum 48k i całkiem nowe Nintendo DS.

Od wtorku ktoś każdego dnia zabija pasażerów w pociągu ekspresowym z Lizbony do Porto. Trzeba powstrzymać zabójcę! Inspektor Garcia nie jest w stanie wykonać tego zadania i prosi o pomoc swojego starego przyjaciela i jego dziwnego, latającego pomocnika: mitycznego detektywa Sprawkę i nieomylnego Klauna-o-bota.

Detektyw to człowiek tak szorstki i nieuprzejmy, że świadkowie woleliby bliskie spotkanie z pociągiem towarowym niż przesłuchanie w jego wykonaniu. Zabawny klaun jest pomocnikiem detektywa, ale stale ma nadzieję, że pewnego dnia dostanie pracę jako cyrkowy klaun. Niestety, żaden cyrk nie przyjmie klauna, który boi się dzieci. O-bot nigdy nie śpi, więc pracuje również w nocy jako komik w lokalnym barze. Ludzie mówią, że jest maszyną do produkowania żartów!

Bohaterowie wsiadają do pociągu, w którym przeszkadzają wszystkim. Zadają irytujące pytania, grzebią w dobytku pasażerów i nazywają to poszukiwaniem wskazówek, za darmo piją i jedzą w restauracji (ostatecznie pracują, więc im się należy), a jeśli sprawa rozwinie się po ich myśli, znajdą i zatrzymają zabójcę.

Aha, no i mają jeszcze jedno zadanie – muszą opiekować się dzieckiem Garcii, bo inspektor jest zajęty i korzysta z okazji, by feralnym ekspresem wysłać potomka do Porto, do matki. Czy coś może tu pójść nie tak?

Pora na nową, pełną humoru przygodę z wieloma sprawami, tajemnicami i nowymi postaciami. Czy będziesz w stanie zebrać wskazówki, rozwiązać łamigłówki i znaleźć sprawcę zanim dotrzesz do ostatniej stacji?! (źródło: opis producenta)