Producent: Red Candle Games
Wydawca: Red Candle Games, Coconut Island Games
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 2 stycznia 2012
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, Mac, Nintendo, PC, PlayStation,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: Horror, Psychologiczna,
Styl graficzny: Grafika 2D, Trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: Myszka,

Opis gry:

Produkcja z tajwańskiego studia Red Candle Games. Gra zadebiutowała w wersji cyfrowej na Windowsa, Mac OS X oraz Linuksa. Od 3 października 2017 dostępna na PlayStation 4, a od 28 lutego 2018 na Nintendo Switch.

Akcja Detention toczy się w latach sześćdziesiątych XX wieku na Tajwanie. W opustoszałym budynku liceum Greenwood spotyka się dwoje uczniów: chłopak Wei i dziewczyna Ray. Zniknięcie innych uczniów i pracowników szkoły jest dla nich tajemnicą. Przypuszczają jedynie, że wszystkich wypłoszyło ostrzeżenie o zbliżającym się tajfunie, które oni w dziwny sposób przespali. Gdy oboje próbują wydostać się z terenu szkoły, zdarzenia przybierają nieoczekiwany obrót i Ray zostaje sama. Dziewczyna szuka drogi ucieczki, ale w trakcie tych poszukiwań wracają do niej wspomnienia zdarzeń, które uwięziły ją w tym miejscu.

W grze poruszamy się po statycznych planszach o stylizowanej, dwuwymiarowej grafice. Rozgrywka polega głównie na badaniu lokacji (aktywnych punktów nie jest zbyt wiele) i rozwiązywaniu nietrudnych zagadek inwentarzowych i logicznych. Jesteśmy też świadkami rozmów bohaterów, ale nie mamy wpływu na ich przebieg. Urozmaiceniem są elementy survival horroru w pierwszym i drugim rozdziale gry – bardzo proste akcje polegające na omijaniu zjaw znanych ze wschodnioazjatyckich mitologii. W wyniku niefortunnego spotkania z nimi bohaterka może zginąć, ale ekwipunek i dziennik pozostają nieuszczuplone.

Zapis stanu rozgrywki następuje automatycznie na początku prologu i każdego z czterech rozdziałów gry. Zapis ręczny jest możliwy na wybranych planszach.

Cechy gry:

  • wciągająca fabuła inspirowana historią Tajwanu i kulturą azjatycką
  • oryginalna ścieżka muzyczna – Wei-Fang Chang