Producent: Quantic Dream
Wydawca: Sony Interactive Entertainment
Wydawca w Polsce: Sony Interactive Entertainment Polska
Data premiery: 25 maja 2018
Data premiery w Polsce: 28 maja 2018
Polska wersja: pełna
Platforma: PC, PlayStation,
Ograniczenia wiekowe: 18+
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: symulator przetrwania,
Sterowanie: pad,

Opis gry:

Gra przygodowa z elementami zręcznościowymi z francuskiego studia Quantic Dream. Zadebiutowała w wersji cyfrowej i pudełkowej na konsolę PlayStation 4. Od 12 grudnia 2019 dostępna w wersji cyfrowej na Windowsa.

Przenieś się do amerykańskiej metropolii z nieodległej przyszłości. Poznaj Detroit 2038 roku – miasto pełne niezwykle zaawansowanych technicznie androidów, których zadaniem jest służenie ludziom. Ale to się wkrótce zmieni…

Wciel się w rolę trzech androidów i spróbuj odnaleźć się w tym „nowym, wspaniałym świecie”, coraz bardziej pogrążającym się w chaosie. Twoje decyzje wywrą znaczny wpływ na emocjonującą, rozbudowaną fabułę gry. Dostępnych jest tysiące wyborów i kilkanaście zakończeń. Które z nich okażą się właściwe dla ciebie?

Przenieś się do świata, w którym dylematy moralne i trudne decyzje mogą zmienić robotycznych niewolników w zmieniających bieg dziejów rewolucjonistów. Odkryj, czym jest człowieczeństwo z perspektywy kogoś, kto nie jest człowiekiem, i ujrzyj rzeczywistość oczyma maszyny.

Kształtuj niezwykłą, wielowątkową opowieść, w której twoje wybory decydują o losie nie tylko trójki głównych bohaterów, lecz również całego Detroit. Sposób, w jaki będziesz postępować jako Kara, Connor i Markus, może oznaczać życie albo śmierć – a jeśli jedno z nich zapłaci najwyższą cenę, historia będzie się rozwijać dalej. (źródło: opis wydawcy)