Producent: Scriptwelder
Wydawca: Armor Games Studios
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 11 marca 2019
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: pixel art, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Pierwsza komercyjna produkcja polskiego dewelopera posługującego się pseudonimem Scriptwelder, twórcy przeglądarkowych serii Don’t Escape oraz Deep Sleep. Gra, znana również jako Don’t Escape: 4 Days in a Wasteland, zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa i Mac OS X.

Tajemniczy kataklizm rozłupał Księżyc na kawałki, posyłając Ziemię w odmęty katastroficznego chaosu. Wszystko jest martwe – albo umierające – poza tobą, a przynajmniej tak sądzisz. W grze czeka cię zadanie ufortyfikowania swojej kryjówki, gdyż każdej nocy czyhać będzie na ciebie nowe niebezpieczeństwo. W tym samym czasie poznasz prawdę o mającej miejsce apokalipsie i o tym, czy w ogóle istnieje jakieś bezpieczne miejsce, do którego można uciec.

Zmierz się z pustkowiami jako David, samotny podróżnik przemierzający świat po zagładzie i ze zdumieniem odkrywający, że zaczynają go nawiedzać prorocze sny… a raczej koszmary. Każdy rozdział gry to różne możliwe zagrożenia do napotkania, od trującej mgły czy gigantycznych pająków po gang bezwzględnych bandytów lub falę zabójczego upału. Musisz wykazać się przy tym sprytem i umiejętnością planowania, ponieważ niektóre czynności przesuwają wskazówki zegara w grze – trzeba ukończyć przygotowania, aby (miejmy nadzieję) pozostać przy życiu po tym, jak zapadnie zmrok.

Czy uda ci się przeżyć wszystkie cztery dni? Czy uda się to twoim towarzyszom? (opis wydawcy)

Cechy gry:

  • post-apokaliptyczny thriller z wciągającą fabułą i barwnymi postaciami
  • zagadki logiczne i eksploracja świata, planowanie kolejnych posunięć i pokonywanie zagrożeń czyhających na bohatera
  • nastrojowa ścieżka dźwiękowa