Producent: Saibot Studios
Wydawca: Saibot Studios
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 20 września 2013
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: klawiatura i myszka,

Opis gry:

Planowany na cztery epizody horror z argentyńskiego Saibot Studios, inspirowany takimi seriami jak Amnesia czy Penumbra. Gra zadebiutowała w angielskiej i hiszpańskiej wersji cyfrowej jako Doorways: Prelude (dwa pierwsze rozdziały). Rozdział trzeci pojawił się w 2014 (Doorways: The Underworld), a czwarty w 2016 (Doorways: Holy Mountains of Flesh). Gra przygotowana na systemy Windows, Mac i Linux dostępna między innymi na Steamie.

W grze wcielamy się w postać Thomasa Fostera, agenta ścigającego czterech psychopatów. Kim są ci ludzie? Co to za miejsca, w których się znalazł Foster? Fabułę gry poznajemy poprzez migawki z przeszłości, z dzienników i notatek znajdowanych podczas eksploracji otoczenia. Dzięki tytułowym drzwiom trafiamy do światów o zróżnicowanych wyzwaniach. Wśród nich są klasyczne, znane z przygodówek, zagadki polegające na odpowiednim wykorzystaniu przedmiotów, eksplorowanie mrocznych korytarzy oraz wymagające zręczności zadania, które przyjdzie nam wykonać pod presją czasu. Na naszej drodze pojawią się również potwory, przed którymi najlepiej uciekać.

Cechy gry:

  • mroczna fabuła i rozgrywka inspirowana Amnesią i Penumbrą
  • różnorodne zadania do wykonania: badanie otoczenia, używanie przedmiotów, rozwiązywanie łamigłówek, czytanie dokumentów
  • zadania zręcznościowo – czasowe
  • obecność kreatur, przed którymi należy uciekać
  • Sam A. Mowry w roli Fostera w angielskiej wersji językowej gry