Producent: Forestlight Games
Wydawca: Forestlight Games, PlayWay
Wydawca w Polsce: Forestlight Games, PlayWay
Data premiery: 16 listopada 2020
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: brak
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Edukacyjna przygodówka z warszawskiego studia Forestlight Games. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa.

Czy poznasz sekrety Twojego zaginionego dziadka? Kto jest przyjacielem, a kogo należy się wystrzegać? Czym jest tajemnicza Księga Wiedzy? Czy na pewno wiesz, kim jesteś i jakie 
jest Twoje powołanie?

Nie lękaj się i podejmij wyzwanie, gdy pewnego dnia przygoda zapuka do Twoich drzwi. Złap trop, zbierz drużynę i wyrusz w pasjonującą, niebezpieczną i pełną zagadek podróż w nieznane. Podróż do źródeł poznania samego siebie.

Dorian Morris Adventure to przygodowa gra coachingowa zrealizowana w oparciu o wiedzę o ludzkim umyśle, teorie psychologiczne i testy osobowościowe. Wcielając się w bohatera – Doriana Morrisa – gracz podąża tropami pozostawionymi przez jego dziadka, sławnego podróżnika. Przeżywa ciekawe przygody, rozwiązuje zagadki i zadania, w które wpleciony jest mechanizm analizy kompetencji. Dzięki temu, w finale dowiaduje się, jakie są jego mocne i słabe strony, jaka profesja może być jego powołaniem oraz otrzymuje wskazówki dotyczące kierunków rozwoju jego umiejętności i kompetencji w zakresie samooceny, motywacji, zarządzania sobą i zespołem oraz higieny psychofizycznej.

Dorian Morris Adventure to nie tylko interesująca rozrywka. To również trening umysłu i potężna dawka praktycznej i przydatnej w życiu wiedzy, na przykład o tym, jak zarządzać czasem, rozwiązywać konflikty.

W grę zostały zaimplementowane narzędzia do pomiaru:

  • Aspiracji edukacyjnych gracza – dążenia do założonego celu edukacyjnego.
  • Zainteresowań zawodowych gracza – ukierunkowana aktywność przybierająca różne wartości.
  • Kompetencji bazowych gracza – wiedza, umiejętności i postawy w trzech kluczowych obszarach – społecznym, zadaniowym i osobistym. (opis wydawcy)