Producent: Vulpesoft
Wydawca: Vulpesoft
Wydawca w Polsce: Vulpesoft
Data premiery: 20 maja 2021
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 2D, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: escape room, gra logiczna,
Sterowanie: klawiatura i myszka,

Opis gry:

Przygodówka z wrocławskiego studia Vulpesoft. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa.

Podczas długiej podróży po Afryce wracasz do przyjaciela, który w tajemniczym liście prosi Cię o pomoc. Jednak gdy przekroczysz próg jego domu, powita cię tylko głucha cisza. Czeka na ciebie seria zamkniętych drzwi i musisz wykorzystać swoje umiejętności rozwiązywania zagadek, aby znaleźć klucze. Wejdź głębiej do domu i odkryj, co stało się z doktorem Livingstonem.

Wykorzystaj swój bystry umysł

W każdym pokoju czekają na ciebie coraz bardziej złożone zagadki. Ale poddanie się nie wchodzi w grę. Zmierz się z wymagającym i dziwacznym domem pełnym wyzwań, które doprowadzą Twoje logiczne myślenie do granic możliwości. Pamiętaj, że każdy pokój jest wyjątkowy i ma swoje sekrety. Intuicyjna interakcja z elementami otoczenia pozwoli Ci w pełni zanurzyć się w rozgrywce. Bądź dokładny, bądź sprytny, eksploruj.

Poczuj klimat Afryki

Pozwól sobie zanurzyć się w malowniczym świecie, w którym każda tekstura jest ręcznie malowana od pierwszego piksela. Przedmioty i wzory w grze niosą ze sobą ducha afrykańsko-brytyjskiej fuzji ze szczyptą podróży i historii. Całość dopełnia muzyka inspirowana afrykańską kulturą.

Narracyjna przygoda

Przyjrzyj się bliżej. Posłuchaj. W zakamarkach gry ukryta jest historia zaklęta w przedmiotach, a jeśli dokładnie przeszukasz dom, znajdziesz notatki i listy, które uzupełniają tę alternatywną historię o odkrywcach Afryki. Czy będziesz miał okazję wypowiedzieć słynne słowa?

Odwrotny escape room

Twoim celem nie jest ucieczka z domu, ale docieranie coraz głębiej. Przejdź przez wszystkie pokoje i znajdź zaginionego podróżnika. Na twojej drodze staną coraz bardziej skomplikowane łamigłówki. Czy ostatni pokój będzie odpowiedzią na pytanie, dlaczego Livingstone poprosił o pomoc? (opis wydawcy)