Producent: Kheops Studio
Wydawca: MC2 - Microids
Wydawca w Polsce: IQ Publishing
Data premiery: 11 kwietnia 2008
Data premiery w Polsce: 9 lipca 2010
Polska wersja: napisy
Platforma: Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Trzecia część opowieści o Draculi powstała we francuskim Kheops Studio i niewiele ma wspólnego z poprzednimi dwiema odsłonami tej serii. Zdarzenia dzieją się w podobnych transylwańskich sceneriach, jednak rozstajemy się z Jonathanem Harkerem i jego żoną Miną.

Akcja opowieści rozpoczyna się w roku 1920 w Watykanie. Kościół zamierza kanonizować niedawno zmarłą lekarkę, mieszkankę Vladoviste – osady położonej w pobliżu ruin zamku Vlada Tepesa. Wysyła na miejsce księdza Arno Morianiego – alter ego gracza. Ojciec Moriani jest byłym kapelanem wojskowym, a oprócz tego wyspecjalizowanym adwokatem diabła. Jego powinnością jest więc podważanie domniemanej świętości osób, które mają być wyniesione na ołtarze. Duchowny będzie musiał zbadać, czy rany na ciele kobiety to rzeczywiście stygmaty.

W cieniu ruin zamku należącego niegdyś do Vlada Plovnika nic nie jest oczywiste… Choć jak twierdzi Kościół, wampiry nie istnieją, to na pewno Transylwania może stanowić wyjątek, wszędzie tu czuć oddech Drakuli. Przeprowadź śledztwo, próbując odrzucić strach oraz mętność poszlak, czas biegnie… (żródło: iqp.pl)

Cechy gry:

  • interfejs wskaż i kliknij
  • widok z perspektywy pierwszej osoby (FPP)
  • logiczna i intrygująca fabuła
  • niezwykłe zagadki, świadkowie, zwroty akcji
  • realistycznie zaprojektowane lokacje, w który po dotarciu do wybranego punktu można się swobodnie rozejrzeć
  • budująca nastrój tajemniczości muzyka

Zmodyfikowana wersja gry Dracula: The Path of the Dragon została wydana 27 października 2010 roku jako Dracula: Anthology. W Polsce to wydanie ukazało się 20 stycznia 2012 w serii Techlandu Almanach Klasyki pod tytułem Dracula: Antologia (gra w angielskiej wersji językowej). Wprowadzone zmiany dotyczą interfejsu, wsparcia dla wyświetlania obrazu w standardzie High Definition oraz podziału fabuły na trzy zamknięte epizody:

  • The Strange Case of Martha – Arno Moriani ustala, czy można kanonizować pewna pochodzącą z Transylwanii kobietę naznaczoną stygmatami
  • The Myth of the Vampire – Moriani prowadzi śledztwo w sprawie śmierci dziennikarza wypowiadającego się na temat wampiryzmu
  • The Destruction of the Evil – duchowny wyrusza do zamku wampira zmierzyć się z Draculą