Producent: Frogwares
Wydawca: Focus Home Interactive
Wydawca w Polsce: City Interactive
Data premiery: 20 maja 2008
Data premiery w Polsce: 1 lipca 2008
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Gra, zainspirowana opowieścią Brama Stockera,  powstała w ukraińskim studio Frogwares. Wydana na Windowsa. Znana również jako Dracula: Origin.

Akcja rozpoczyna się w roku 1898 w Londynie. Profesor Van Helsing – znany łowca wampirów – otrzymuje list z dalekiej Transylwanii od Jonathana Harkera. Okazuje się, że ten postanowił rozprawić się z Draculą. Odnalazł zamek hrabiego i dostał się do niego, podszywając pod wiedeńskiego bibliotekarza. Niestety, jego poczynania przyniosły więcej szkody niż pożytku, bowiem młodzieniec nieopatrznie zdradził, że ma narzeczoną. Dracula wyraźnie zainteresował się Miną i uwięził Harkera, by zyskać na czasie. Jonathanowi udało się jedynie przemycić ów list, w którym prosił Van Helsinga o zaopiekowanie się dziewczyną. Z doniesień prasowych o pewnym dziwnym morderstwie w Londynie wynika zaś, że niebezpieczeństwo może być nadspodziewanie blisko. Van Helsing musi zacząć działać.

Cechy gry:

  • spotkania i rozmowy z 40 postaciami; ponad 150 obiektów do wykorzystania
  • rozgrywka polegająca głównie na studiowaniu dokumentów, zbieraniu i łączenie przedmiotów oraz rozwiązywaniu zagadek logicznych
  • rozbudowany system pomocy, podsuwający stopniowo wskazówki do najtrudniejszych zagadek