Producent: ICOM Simulations
Wydawca: Infinite Ventures
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 12 grudnia 2002
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Gatunek: horror,
Styl graficzny: FMV, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Remastered Edition to przeróbka klasycznej wersji gry Dracula Unleashed, wydanej po raz pierwszy w 1993 roku na platformy: SEGA CD, DOS i  Macintosh. Materiały do starszej wersji gry:

Dracua Unleashed to interaktywny film mechaniką przypominający grę Sherlock Holmes: Consulting Detective. Rozgrywka polega na wybieraniu lokacji, do której chcemy się przenieść. W każdej lokacji poznajemy inne wydarzenia, ukazywane za pośrednictwem filmów z żywymi aktorami. W filmach zawarte są wskazówki podpowiadające, do której lokacji należy się udać w następnej kolejności. W grze znajduje się również „ekwipunek”, który można wykorzystać, wpływając na przebieg niektórych filmów. Czas w grze płynie niezależnie od naszych poczynań, a z jego upływem mają miejsce nowe wydarzenia.

Akcja Dracula Unleashed toczy się w roku 1899, 10 lat po unicestwieniu hrabiego Draculi, które w swojej powieści opisał Bram Stocker. Wcielamy się w Alexandra Morrisa. Jego starszy brat, Teksańczyk Quincey Morris, oddał życie, pokonując Draculę. Alexander przybywa do Londynu, aby zbadać okoliczności śmierci swojego brata. Jego dochodzenie schodzi jednak na drugi plan, kiedy młodzieniec zakochuje się i oświadcza pannie o imieniu Annisette.

Tymczasem nadchodzi świt nowego milenium. Na ulicach Londynu grasują siły zła, pozbawiające swoich ofiar krwi i przemieniające niewinne kobiety w krwiożercze potwory. Z pomocą przyjaciela swojego brata musisz odkryć tożsamość nowego wampira i powstrzymać go przed przemienieniem Annisette w jego królową nocy. (źrodło: Guilherme Chirinéa)

Cechy gry:

  • ręcznie rysowane lokacje
  • wstawki filmowe z udziałem żywych aktorów
  • upływ czasu

W przeciwieństwie do wersji klasycznej Remastered Edition jest dostępna na płycie DVD i można ją odtwarzać na pełnym ekranie z lepszą jakością obrazu. Wydanie DVD ze względów technicznych wprowadza drobne zmiany w oryginalnym materiale, jednak nie mają one wpływu na przebieg rozgrywki. Remastered Edition jest kompatybilna z konsolami PlayStation 2 i Xbox. Wydanie to uzupełniają materiały odsłaniające kulisy produkcji gry.

W Polsce klasyczna wersja gry Dracula Unleashed wyszła po angielsku w 1994 roku za sprawą CD Projektu. Remastered Edition nie ukazała się u nas wcale.